4e afd. 1 december 1978 VERNIEUWING RIOLERING EN VERLICHTING TALMASTRAAT EN KADIJK 142 Heemstede, 7 november 1978. Aan de raad, De riolering in de Talmastraat en de Kadijk dateert uit 1925 en isaan vervanging coe. Bij de onlangs aangevangen renovatie van de woningen aldaar zal elke woning afzonderlijk op de riolering worden aangesloten; daarbij zal deze uiteraard verzwakken. Het is dan ook noodzakelijk dat op korte termijn tot het vernieuwen van de riolering wordt overgegaan. Blijkens de voor u ter inzage gelegde stukken worden de kosten hiervan begroot op f 242.000, In verband met de renovatie van de woningen is het gewenst ook de straat- verlichting te vernieuwen, zowel van de Talmastraat, als van de hele Ka- dijk (dus tot de Herenweg). Het plan is om de bestaande elf stalen licht- masten met uitlegger te vervangen door 23 lichtmasten met paaltcparmatu- ren. De kosten hiervan worden geraamd op f 31.860, Verder zullen in het kader van het gaslek-bestrijdingsprogranma de hoofd- gasleiding net dienstleidingen worden vernieuwd. Een plan voor verbetering van de woonomgeving zal u zo spoedig nogelijk worden voorgelegd. Onlangs heeft een eerste bespreking over die verbe- tering plaats gehad tussen de bewonerscommissie, het bestuur van de wo- ningbouwvereniging "De Haemstede" en een vertegenwoordiging van or.s ccl- lege. Daarbij zijn enkele ideeën naar voren gekomen; het gemeentelijk technisch bedrijf zal aan de hand hiervan een ontwerp-plan maken en dit aan de bewonerscommissie voorleggen. Vervolgens zai een begroting van kosten worden opgesteld. Wij geven u ir. overweging cns thans kredieter, van f 242.000,-- en f 31.860,te verlenen. Van eerstgenoend bedrag ware een gedeelte te dekken door te beschikken over het fonds hoofdriolering, dat per 1 ja- nuari a.s. f 123.485,— groot zal zijn; de rest kan in 30 jaren worden afgeschreven. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek De burgemeester, G.J. Willemse, wnd.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 99