5e afd. 14 deceinber 1978 149 VERORDENING COMMISSIE PLAHVOORBEREIDING SPECIFIEK WELZIJfi Aan de raad, Heemstede, 6 november 1978. In februari 1977 heeft ons college de werkgroep "Welzijn" ingesteld, aan wie is verzocht te rapporteren over het welzijnsbeleid te Haem- stede. In april 1978 heeft de werkgroep "Welzijn" een nota uitge- bracht, genaamd "advies werkgroep welzijn", verder te noemen het ad- vies. Het advies is uw raad in juni 1978 toegezonden. Enkele aspecten van het advies gaven ons aanleiding met de werkgroep van gedachten te wisselen. Het advies en de gedachtenwisseling daar- over hebben in grote mate bijgedragen tot onze meningsvorming over de eerste belangrijke stappen op de weg naar een welzijnsbeleid. Wij spreken hierbij dan ook onze waardering uit over het werk van de werk- groep en zeggen haar nogmaals hartelijk dank. In het advies geeft de werkgroep ons in overweging om uw raad voor te stellen: 1. de in het advies genoemde hoofddoelstellingen en andere aandachts- punten over te nemen voor de bepaling van het welzijnsbeleid. 2. een commissie ex art. 51 van de gemeentewet in het leven te rcepen, voorlopig voor de periode van september 1978 tot oktober 1980, welke commissie qua taak en samenstelling overeenkomt met hetgeen in het advies is omschreven. Wij kunnen de hoofddoelstellingen en andere aandachtspunten van het advies in hoofdzaak onderschrijven. Het lijkt ons echter gewenst om deze eerst door uw raad te laten behandelen bij de besprekingen in mei 1979 over de bijstelling van het beleidsplan. In dat kader kun- nen zij het beste worden gepiaatst. Vooruitlopend op de behandeling door uw raad kunnen de hoofddoelsteliingen en andere aandachtsfjur.ten ais uitgangspunt dienen bij de planning. Wij stemmen voorts in met het voorstel om een commissie ex art.61 van de gemeentewet in te stelien. Bijgaand bieden wij u dan ook. het ont- werp-besluit aan tot instelling van een commissie ex art. 61 eerste lid, sub a var, de gemeentewet, genaamd commissie planvoorbereiding speci fiek welzijn, en tot vaststelling van de daarbij behorende ver- ordening, alsmede ter bepaling van de datum van inwerkingtreaing. Deze verordening is niet geheel in overeenstemming met de opvat- tingen van de werkgroep. In de bij de verordening gevoegde toelich- ting wordt onder meer aangegeven op welke punten en om v/elke redenen wij menen van het advies te moeten afwijken. Uw raad is in het kader van de welzijnsplanning eerste verantwoorde- lijke. Daaruit vloeit onder meer voort, dat u behoort aan te geven op welke terreinen de planning moet worden gerealiseerd en welke procedures daarbij in acht moeten worden genomen. De rijksbijdrageregeiing Sociaal-cultureie activiteiten (R.S.C.) zal naar alle waarschijnlijkheid met ingang van 1 januari 1979 in werkinq treden. De pianning behoort zich derhalve op die regeling te richten. De R.S.C. beslaat in hoofdzaak de volgende werkvelden: vormings- en ontwikkelings- werk voor volwassenen, club- en buurthuiswerk, voorlichtingswerk, actiewerk, opbouwwerk, muziekscholen en creativiteits centra, ama- teuristische kunstbeoefening en volkscuItuur, jeugd- en jongerenwerk peuterwerk, speeltuinwerk en sportieve recreatie.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 17