Ce afd. 14 december 1978 149 badceld in artikel 8, uitnodigen de vergadering van de commissie bij te wonen teneinde inli.chtingen en adviezen te verstrekken. De commissie is bevoegd deskundigen te raadplegen en tot bijwoning van haar vergaderingen uit te nodigen. In het kader van haar werkzaamheden is de commissie tevens bevoeg- contacten te leggen met plaatselijke instellingen en kan deze des- gewenst uitnodigen tot het bijwonen van haar vergaderingen. Artikei 10. 1. De commissie vergadert zo dikwijls als door haar voorzitter wordt nodig geoordeeld of door tenminste 3 leden schriftelijk en met op- gaaf van redenen aan de voorzitter wordt gevraagd; in het laatste geval wordt de vergadering gehouden binnen veertien dagen, nadat een desbetreffend verzoek door de voorzitter is ontvangen. 2. De vergaderingen van de commissie worden belegd door de voorzitter, die zorgt dat ieder lid, spoedeisende gevallen uitgezonderd, ten- minste acht dagen voor het houden van de vergadering schriftelijk wordt opgeroepen. 3. De oproepingsbrief vermeldt de in de vercadering te behandeler on- derwerpen; indien mogelijk wordt een afschrift of afdruk van de stukken betrekking hebbende op doze onderwerpen aan de oproepings- brief toegevoegd. 4. Onderwerpen, welke niet in de oproepir.gsbrief zijn vermeid, kunnen, indien de coinmissie daarmede instemt, door de voorzitter aan de in de oproepingsbrief genoemde onderwerpen worden toegevoegd. Artikel 11. Artikel 12. De commissie is verantwooraing schuldig aan de gemeenteraad. Zij verstrekt ciaartoe aan de raad en het college van burgemeester cn wethouders alle ge- wonste iiilichtingen. 1. De commissie mag niet. beraadsiagen, noch besiuiten, zo niet meer dan de lielft van het getal zitting hebbende ieden aanwezig is. 2. Kan dier.tengevolge een vergadering niet doorgaan dan wordt rnet ecr, tussenruimte van temninste een v/eek en ten hoogste veertien riagen een nieuwe vergadering beiegd, waarin tenminste drie aanwezige le- den kunnen boraadslagen en besluiten over de op de oproepingsbrief vocr beide vergaderingen vermelde onderwerpen. 3. Geldige besluiten kunnen slechts worden genomeri met een volstrekte meerderheid van stemmen. 4. De stemming over personen geschiedt schriftelijk. Bij het staken van de stemrneri wordt in dezelfdo vergadering een herstemming gehouden; indien de stemmen dan opnieuw stakeri, beslist terstorid het lot. 5. Van de vergaderingen van de commissie worden notulen gemaakt. G. Een exemplaar van de notulen doet de commissie zo spoedig mogelijk na een gehouden vergadering toekomen aan burgemeester en wethcuders. 7. De vergaderingen van de commissie vinden als regel plaats 'in het open- baar. De deuren van de vergadering worden gesloten indien een van de aanwezige leden dit vordert. De commissie besiist vervolgens of al dan niet met ges'loten deuren zal worden vergaderd. Dé bekendmaking van de vergaderingen geschiedt op de in de gemeenke gebruikelijke wijze. 8. De comntissie stelt zo nodig nadere regelen met betrekkinq tot de or- de van haar vergaderingen vast.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 22