Hoofdstuk II Instrumenten van personeelsbeieid. II.1.1 Vacaturevoorzieninq (extern) Een eerste zorg van personeelsbeleid is het adequaat bemand ncuden van het ambtelijk apparaat. Bij het ontstaan van vacatures zal afhankelijk van de funktie primair worden nagegaan of daarvoor eigen medewerkers n aanmerkmg komen. Vanzelfsprekend moeten kandidaten voldoen aan de gestelde funktie-eTsen. Op deze interne vacature-voorziening wordt nog ingegaan. Indien in het eigen personeelsbestand geen geschikte kandida- ten aanwezig zijn is externevacature-voorzienir.g nodig. De daarbij te volgen selectie-procedure zal mceten gaan voldoen aan de voigende eisen: - duidelijkheid voor sollicitanten over de funktie-inhoud, funktie-eisen, arbeidsomstandigheden en-voorwaarden, toekomstmogelijkheden, de se- lect-.e-procedure en de daarbij gehanteerde middelen; invioed op de select.ie door medewerkers die met de aan te trekken funk- tmnar.is te maken krijgen (cpstellen profielschetsdeelnane aan de selectieprocedure) - betrouwbare en relevante informatie verkrijgen over kandidaten. Dit laatste vergt de aanwezigheia van een gekwalificeerde personeels- funktionaris en soms - met name bij leidinggevende funkties - inscha- keling van een selectiepsycholoog. Hierbij kan gebruik gemaakt worden van de diensten van net bureau voor Organisatie, Documentatie, Registratuur en Pcrsoneelbeheer van De Vereniging van Mederlandse Gemeenten. - Bescherming van de privacy en van het recht op vertrouwelijke behanda- Mng van verstrekte gegevens van de sollicitant. Bij de gehele procedure dient zorgvuldig te worden gehandeld ten opzich- te van de afhankelijke" sollicitant. In VNG-verband vrordt thans gewerkt aan de totstandkoming van qedragsre- gels ter bescherming van sollicitanten. Wij zulien onze procedures'hi°r- aan t.z.t. toetsen. II.1.2 Vacaturevoorziening (intern). Zoals vermeld gaan wij in beginsel uit van interne doorstroming. Oit impl iceert dat primair aan eigen medewerkers de gelegenheid wordt qe- boden zich te melden voor vacatures. Bij de selectie zai de geschiktheid voorop staan. Bij een overeenkomsti- ge geschiktheid van meerdere kandidaten moete'n factoren als leeftijd en ancienmteit een rol speien in de uiteindel ijke keuze. Aan medewerkers aient de gelegenheid te v/orden geboden zich te kwalifi- ceren voor eventuele toekomstige vacatures (zie loopbaan-begelcidinq) Voorts dient ouidelijkheid te bestaan over het rangniveau van de gemeen- tehjke .unkties (zie funktie-waardering) en over de inhoud ervan. Waar niogenjk zal een inzicht moeten v/orden gegever. in de toekomstige qemeen- tengke orgamsatie en de daarbij behorende funkties. Van belang is voorts een inzicht in de doorgroeimogeiijkheden van medewerkers"(beoor- deiing toekomstverwachtingen) en van hun eigen 1 oopbaar.wensen (beiang- stel nngsregistratie) Aan een interne selectieprocedure zullen overigens overeenkomstige eisen moe^en worden gesteld ais aan een procedure gericht op externe kandida-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 36