11.1.3 Wijziqingen in de orgam'satie. Het openvallen van plaatsen in de organisatie is een unieke gelegen- heid tot herbezinning met betrekking tot het funktioneren van de orga- nisatie en tot het eventueel aanbrengen van verbeteringen. Deze her- bezinning zai plaats moeten vinden voordat tot vacaturevoorziening wordt overgegaan. Hierbij zal tevens betrokken noeten worden ae vraag in hoe- verre het wenselijk en verantwoord is, eventueel door een wijziging in de organisatie, deeltijdfunkties te creëren. Uitgangspunten hierbij zullen moeten zijn: het eventueel nadelige effect voor de organisatie mag niet te groot zijn; het moet van de funktie af- hangen of sprake zal kunnen zijn van een deeltijdfunktie en niet van de persoonlijke omstandigheden van de aan te trekken fur.ktionaris. II.2 Introductie. Wij zijn van plan op meer systematische wijze aandacht te schenken aan de opvang van nieuwe medewerkers. Zij he,bben er onzes inziens recht op goed geïnformeerd te worden over hun nieuwe arbeidsomgeving en daarmee kennis te maken. Het gaat daarbij om zaken die variëren van "hoe zit een salarisstrook in elkaar" tot "hoe werkt globaal het gemeentelijk apparaat". Wij stellen ons voor daaraan aandacht te geven middels een introductie- programma van enkeie dagen. Onderdelen daarvan kunnen b.v. zijn: - kennismaking met de burgemeestereen wethouder en enkele leidende funktiooarissen in de gemeentelijke organisatie; - informatie over organisatie en werkwijze van het gemeentelijk appa- raat waaronder het bijwonen van een raadsvergadering; - bezoek aan de secretarie, het gemeentelijk technisch bedrijf, politie e.d - informatie over personeelszakerr (studie, Instituut Ziektekostenvoor- ziening Ambtenaren, promotie enz.); - infqrmatie over het werk van de vakorganisaties, het georganiseerc overleg en de medezeggenschap. Gelet op het algemene karakter van deze opzet kan de uitvoering ervar: plaatsvinden met een groepje nieuwe medewerkers, ongeach.t de funktie waarvoor ienand is bestemd. Uitgaande van een 20-tal medewerkers dat per jaar bij ons in dienst treedt staat ons voor ogen een dergelijk pro- gramma ca. 2 maal per jaar te laten plaatsvinden. Dit impliceert ook dat naast deze opzet de gebruikelijke eerste opvang en informatieverstrekking door de betrokken chef en personeelsfunktio- naris blijft bestaan. Voor dit laatste is reeds een "checklist" beschik- baar van punten, waarover nieuwe medewerkers bij de indiensttreding woi den geïnformeerd Voorzover dat zinvol is - afhankelijk van de achtergronden van de nieuwe medewerker en de funktie v/aarvoor hij is aangesteld - zal bevorderd wor- den dat chef en betrokkene een inwerkprogramma opstellen (b.v. te leren taken, stage, opleiding, mentor e.a.). De resultaten hiervan kunnen na enige maanden worden geëvalueerd ineen gesprek dat ook dient als terugblik op de verwachtingen waarmee een me- dewerker in zijn funktie begon.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 37