Bij het bepalen van het salarism'veau (rangniveau) van een medewerker dient o.i. het niveau ("gewicht") van de vervuide funktie in hoofdzaak bepalend te zijn. Wat oris voor ogen staat is een situatie waarbij aan alle funkties bin- nen het gemeentelijk apparaat een rang is gekoppeld, welke is bepaald middels een vergelijkbare waardering van funkties. In beginsel is daar- bij toekennina van een rang die uitgaat boven de funktie-rang niet moge- lijk. Het is eveneens niet passend dat medewerkers een lagere rang hebben dan de funktie-rang. Hierop kunnen echter uitzonderingen worden gemaakt voor in gevallen dat iemand nog in een aanloopperiode zit. In een bover.geschetste situatie wordt de toenemende ervaring in een funk tie gehonoreerd middels de periodieke verhogingen van de bij een rang behorende scnaalHonorering van een versnalde groei naar optimale funk- tievervulling is in bijzondere gevallen mogelijk door toeker.ning van ex- tra-periodieke salari sverhogi ngen. Tenslotte zou een wat ruimer gebruik gemaakt kunnen worden van het toe- kennen van gratificaties als gebaar van waardering van incidentele, bij- zondere prestaties. Bovengeschetst beleid wijkt af van de huidige gang van zaken waarbij ge- noten opleiding en ervaringsjaren goeddeels bepalend zijn voor de bezol- diging (rangtoekenning) De vormgeving van een onderbouwd beloningsbeleid vergt dat op korte ter- mijn vrordt overgegaan tot de hantering van een systeem van funktiewaar- dering. In combinatie rnet de hierbij noodzakelijke beschrijving van funk ties is dit de grondslag van een eigentijds personeelsbeleid. Bij de opzet en hantering van een funktiewaarderingssysteem (fuwa) zijn de volgende punten van belang: - er zal een reglement voor fuwa moeten worden opgesteld ter vastlegging van de gehele gang van zaken, hierbij kan worden uitgegaan van de "procedureregeling methodische fuwa" van het Centraal Orgaari inzake gemeenschappel ijke behandeling van Gemeer.telijke personeelsaangelegsn- hede'n; - noodzakelijk is o.i. dat de fuwa-methcdiek begrijpelijk wordt gemaakt voor de medewerkers en dat hun inbreng bij de procedtire is gewaarborgd - er dient een bezwarenprocedure te worden ontwikkeld; - fuwa is geen eenmalige zaak. Regelmatig zal - gelet op veranderingen in de organisatie en daarmee van funkties - aanvullend onderzoek moe- ten plaatsvinden; - aan het personeel dienen garanties te worden gegeven inzake nun huidi- ge rang (-sperspectief) 113 Beloningsbeleid.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 39