In dit reglement zijn o.m. bepalingen opgenomen inzake aanstelling, schorsing, ontslag, veriof, aanspraken in geval van ziekte, overige rechten én verplichtingen der ambtenaren, disciplinaire straffen, be- roepsinstanties. Verder zijn in dit reglement een aantal bepalingen opgenomen, waarin de basis wordt gelegd voor de vaststelling door de raad van afzonderiijke verordeningen voor bepaalde onderdelen van de rechtspositie, zoals studiefaciliteiten, uitkering, wachtgeld, ver- plaatsingskosten, bezoldiging, georganiseerd overleg en dienstcomrais- sies. Daarnaast is o.m. de vaststelling van instructies en van rege- len inzake de vergoeding van reis- en verblijfkosten en van algemene regelen betreffende de duur der vakanties aan ons college overgelaten. Voorts is het steilen van nadere regelen met betrekking tot de uitvoe- ring van de hierboven bedoelde verordeningen aan ons college gedele- geerd. Tot de rechtspositie dienen voorts nog te worden gerekend de Premiespaarvercrdening Gemeente-personeei en de Hypotheek- en garantie- regeling ambtenaren. Het vorenstaande kan geenszins op voiiedigheid bogen. De pensioenrech- ten van het gehele overheidspersoneel zijn bij de wet geregeid, de Al- gemene Burgerlijke Pensioenwet. De aanspraken op kinderbijslag zijn, voor wat de eerste twae kinderen betreft, geregeld in een algemene maatregel van bestuur, de Kindertoe- lageregelir.g OverheidspersoneelVoor het derde en volgende kinderen is de Algemene Kinderbijslagwet mede op het overheidspersoneel van toe- passing. De aanspraken op vergoeding van ziektekoster, ontlenen de amb- tenaren aan een gemeenschappelijke regeling, het Instituut Ziektekosten voorziening Ambtenaren in Moord-Holland. Bij de toepassing van de hierboven opgesomde regelirigen blijft er nog ruimte over voor een eigen beleid. Enerzijds omdat de rege'ling ee.n toe- passing niet dwingend voorschrijft, anderzijds als het gaat om de inter pretatie van de regeling.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 45