verkeerssituatie sluit het beste aan bij de doelstellingen en priori- teitskeuzen van de meerderheid van uw raad. De in schets B voorgestel- de verkeersstructuur zal tot een meer aanvaardbare verkeerssituatie leiden dan de verkeersstructuren volgens schetsen A en C. Tegen laatstgenoemde schets heeft Stad en Landschap bij de huidige si- tuatie zeer ernstige bezwaren. Deze bezwaren zijn niet zozeer gericht tegen de instelling van tegengesteld éënrichtingsverkeer uit verkeers- kundige overwegingen, maar tegen het feit dat een dergelijk systeem, gezien de prioriteitskeuzen en doelsteliingen van uw raad naar de mening van het adviesbureau niet verenigbaar is met allerlei in de loop der fasen genomen besluiten. Het verkeer via uulianalaan en -plein zou in zeer sterke mate toenemen; een verkeerslichteninstallatie bij de aansluiting van het Julianaplein op de Heemsteedse Dreef zou dan noodzakelijk zijn; de kans op verbetering van de groene golf op de Dreef wordt erg klein; bij eenzelfde parkeerge- drag zou het verkeer veel meer moeten omrijden en wel vooral via deDreef; de B1 ekersvaartweg zou voor de afvvi kkel ing van het centrumverkeer nage- noeg geen funktie meer kunnen hebben, waardoor de verkeersdruk eenzijdig naar de Dreef wordt verlegd; de kans op sluipverkeer door de woonstrater. van de buurten rond het centrum zou aanzienlijk worden vergroot. De grootst mogelijke meerderheid van ons college kan zich met het oordeel van Stad en Landschap, dat êénrichtingsverkeer op de Binnenweg be voor- keur verdient, verenigen; ëén lid meent voorshands dat tweerichtingsver- keer de beste oplossing biedt. Wij geven u derhaive in overweging onder intrekking van het besluit van 25 maart 1976, voor zoveel dit betrekking heeft op de keuze van schetsA, alsnog te besluiten tot aanvaarding van schets B. Wellicht ten overvloede merken wij op dat in beide schetsen wordt uitge- gaan van tweerichtingsverkeer voor fietsers. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek, De burgemeester, .G.J. Willemse, wnd. -3- 4e afd 25 januari 1979 1

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 3