4e afd. 49 Heemstede, 19 april 1979. Aan de raad, Met het bestuur van de stichting jeugdtandverzorging "Groot Kennemer- land" zijn besprekingen gevoerd inz'ake de mogel ijkheid van aansluiting van de gemeente bij deze stichting. Het verzorgingspakket van de stichting is uitgebreider dan het pakket dat aan deelnemers van de gemeentelijke dienst wordt geboden en omvat: - verzorging van zowel kleuters als leerlingen van lagere scholen; - verzorging van de deelnemende kinderen door een mondhygiëniste; - mogelijkheid van behandeling van kinderen met pijnklachten 's avonds en gedurende de schoolvakanties. Tevens zal bij de stichting een betere mogelijkheid tot vervanging van zowel tandarts als assistente bij ziekte bestaan en kan de stichting door omvang en personeelssterkte efficiënter werken dan de gemeentelij- ke dienst. Het aantal aan de schooltandverzorging deelnemende kinderen loopt sterk terug (van 1129 kinderen in het schooljaar 1970-71 tot 574 kinderen in het schooljaar 1978-179) terwijl de kosten toenemen, enerzijds door ver- betering van de verzorgingsgraadanderzijds door stijging van de loon- kosten. In de begroting van de school tandartsendienst zijn de kosten voor de gemeente voor het cursusjaar 1978-1979 geraamd op f 51.935,-- bij deel- name van 590 kinderen. Bij deelname aan de stichting zouden de kosten f 26.850,-- bedragen. Het stichtingsbestuur heeft zich bereid verklaard bij aansluiting de apparatuur van de dienst tegen de boekwaarde per 1 au- gustus 1979 over te nemen, mits deze apparatuur in goede staat wordt be- vonden. De boekwaarde per genoemde datum bedraagt f 8.433, Bij de besprekingen heeft voorop gestaan dat eventuele aansluiting geen financiële consequenties voor de tandarts en de assistente met zich mee dient te brengen. De salariëring van het personeel van de stichting is niet gelijk aan de gemeentelijke salariëring. Het verschil wordt geraamd op een bedrag van rui'm f 7.100,per jaar. Wij menen dat bij aansluiting dit bedrag voor rekening van de gemeente genomen dient te worden.

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 23