Sector sub doelstelling Sector IX welzijn en maatschappelijke zorg Met behuip van een planmatige aanpak scheppen van voor- waarden voor het welzijn van de inwoners gericht op de to- tale leefsituatie. Uitgangspunten daarbij zijn: Gelijkwaardigheid van mensen. Medezeggenschap van een ieder in zijn woon-, ieef-, en werksituatie. Fysieke en psychologische toegankelijkheid voor een leder van de voorzieningen en aktiviteiten. Stimulering van particuiier initiatief en vrijwilligerswerk. Daar waar blijkt dat het voor het particulier initiatief niet mogeiijk is de doeistellingen van het gemeentelijk wel- zijnsbeleid te realiseren, zai de gemeente zelf initiatieven ontplooien. Samenhang tussen het welzijnsbeieid en andere .beleidster- reinen. Rekening houden met eiders in de regio aanwezige welzijns- voorzieningen weike mede de burgers van Heemstede ten dienste kunnen staan. Zowel door middel van inspraak en participatie van de bur- gers als.wasr nodin.doormiddel van dericht onderzoek voort- durend op de hoogte biijven met de vraag naar welzijnsvoor- zieningen. Zorgdragen voor een samenhangende uitvoering van bestaande en toekomstige rijksregelingen op het terrein van het wel- zijn en waar nodig ook in aanvuiling daar op tot stand brengen van samenhang in het weizijnsbeleid. Zowel door het stimuleren van overleg en samenwerking ais door een mede daarop gericht stelsei van subsidievoor- waarden bevorderen, dat de verschi1lende sectoren en werk- soorten op het gebied van het weizijn aanvullend en onder- steunend t.o.v. elkaar werken. Het geven van bijzondere aandacht aan en begeleiding van maatschappelijk kwetsbare groepen en van groepen in achter- standsituaties. 9.10.01 9.10.02 9.10.03 9.10.04

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 20