2e afd. -30 mei 1979 i)/ C. Voorstenen met betrekking tot de nrojekten. Alvorens on de projekten voor lijst I en II in te gaan, willen wij eerst een korte beschouwing wijden aan de dertig projekten, die vo- rig jaar in vijf groenen werden ingedeeld. Het projekt "reglement spreekrecht publieke tribune" is gereali- seerd. Voor de verbetering van de drie wijken nabij de Binnenweg en Raad- huisstraat is de procedure zo ver gevorderd, terwijl reeds gedeel- telijk gelden gereserveerd zijn, dat zij niet in de prioriteitstel- ling betrokken moeten worden. De nrojekten kunnen daarom naar lijst II overgebracht worden. De aankoop van grote nanden ten behoeve van alleenstaanden dient on- zes inziens ook op lijst II geplaatst te worden met een raming pro memorie. De voorbereidina van de renovatie Crayenesterkleuter- en lagere school is zo ver gevorderd, dat dit projekt niet meer bij de afweging betrok- ken moet worden en dus op lijst II geplaatst kan worden. De .subsidie-verordening wordt voorshands niet opgesteld in afwachting van subsidienota's; het projekt zal daarom afgevoerd kunnen worden. De reconstructie gedeelte Raadhuisstraat en Binnenweg zal na de voor- ber'eidingen die tot nu toe getroffen zijn, niet uitgesteld kunnen vwr- den. Dit nrojekt wordt daarom overgebracht naar lijst II. Hetzelfde geldt voor de bouw van de sporthal Wij tekenen hierbij noa aan, dat wij naqaan of het wenselijk is het projekt in een andere vorm te realiseren, te weten gecombineerd met een zwemaccommodatie. Het is daarom niet uitgesloten, dat wij te zijner tijd u zullen voorstellen de thans qereserveerde ruimte te bestemmen voor dit andere projekt. Het fiets-voetpad langs de Leidsevaartweg kan afnevoerd worden, omdat de budgettaire ruimte gereserveerd is. Wij verwachten spoedig een kre- dietaanvraag aan u te kunnen aanbieden. De aanleg van het 2e tennispark wordt overgebracht naar lijst II, omdat het in de bedoeling ligt de exploitatie in narticuliere handen te leg- gen, zodat de gemeente geen budgettaire lasten te dragen krijgt. De voorbereiding voor de bouw van een sportzaal aan de Buraemeester Van Lennepweg is ook al in een zodanig stadium, dat dit projekt naar lijst II v/ordt overgebracht. Het ter inzage leqgen van stukken voor publiek en pers gebeurt inmiddels, zodat het projekt kan worden afgevoerd. De insgraakverordening kan voorshands, in afwachting van een inspraaknota vervallen Aan de voorlichtina beperkinq verbruik energie en water wordt aandacht geschonken. De nota energie-besparing zal hier ook op ingaan. Het pro- jekt kan naar onze menina afgevoerd worden. Nu de ambtenaar voorlichting in dienst is getreden, kan uitvoerinq ge- geven worden aan het projekt:"ter inzage leggen van voorlichtingsdocu- mentatie". Het projekt kan daarom afgevoerd worden. De verbreding en verdieping van de taak van de mi1ieucontroleurs is zover voorbereid, dat dit nrojekt kan vervallen. Hetzelfde geldt voor de experi- menten met de inrichting van groenvoorzieningen.

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 26