•2e afd. 30 mei 1979 51 evaluatie en toetsing van de resultaten mogelijk gemaakt wordt; -- in beginsel haalbaarheid bestaat, dus niet utopisch. Onderscheid wordt gemaakt tussen zeer algemeen omschreven doelstel- iingen en vrij gedetailleerde doelstellingen; de zogenaamde doelstel- lingen hiërarchiek van hoofddoelstellingen via doelstellingen naar de subdoelstellingen. De doelstellingen wijzigen in de loop der tijd tengevolge van externe omstandigheden dan wel wijziging van inzichten. In die gevallen zal een herformulering plaats moeten vinden. Op zich is dit niets nieuws. In het verleden werden bij de algemene beschouwingen bij de begro- tingsbehandeling ook wijzigingen van doelen (en van het beleid) aan de orde gesteld, het verschil met die praktijk is dat een en ander thans bij de doelstellingennota meer systematisch gebeurt. De vraag kan gesteld worden wanneer de doelstellingen behandeld moeten worden. Dit kan zijn tijdens een afzonderlijke zitting in het voor- jaar of gelijktijdig met de behandeling van de begroting. Dit jaar is gekozen voor een afzonderlijke zitting in het voorjaar. Dit heeft voordelen boven een gelijktijdige behandeling met de begro- ti ng. Te noemen zijn in dit verband: het feit dat uw raad zich twee maal per jaar verdiept in principiële zaken; de tijdsspanne tussen het wat abstractere niveau van doelstellingen en projekten en de begroting die van de discussies en beslissingen de sporen moet dragen, korter is. Wij zijn van mening dat deze gekozen lijn blijvend gevolgd zal moe- ten worden; waarbij de doelstellingennota telkenjare wordt bijgesteld in een raadszitting waarin ook de prioriteitsstelling tussen de pro- jekten plaatsvindt. Op deze wijze wordt zoals hiervoor is aangegeven eens extra'stiIge- staan bij de doelstellingen; tevens wordt hiermee een aanleiding gegeven voor het houden van algemene beschouwingen. Dit laatste impliceert dat door de fracties vragen kunnen worden in- gediend welke door ons van een memorie van antwoord zullen worden voorzien. Tot nu toe is de doelstellingennota integraal aan de orde gesteld met daarbij de duidelijke uitnodiging aan de fracties vooral niet te aar- zelen nieuwe doelstellingen aan te dragen. Het gevaar bestaat dat het creëren van nieuwe doelstellingen een doel op zich gaat vormen, terwijl alleen een aantal knelpunten gesignaleerd zou moeten worden. Het betreft dan die aandachtspunten, die om realisering vragen. Wij menen dan ook dat de aandacht zich meer zal moeten richten op de bijstelling van de bestaande doelstellingen dan op het aandragen van nieuwe doelstellingen. Meerjarenwensenlijst (projekten) Het gaat hierbij om de vraag welke aktiviteiten zullen moeten worden ondernomen en welke projekten zullen moeten worden gerealiseerd om de doelstellingen dichterbij te brengen. Een onderverdeling wördt hierbij gemaakt tussen een lijst van projek- ten welke ter keuze staat (lijst 1) en een lijst van projekten waar-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 3