2e afd. 30 mei 1979 51 bij deze keuze niet vrijstaat (lijst 2). Bij lijst 1 is de beleidsvrijheid van de raad het grootst en kan in beginsel beslist worden tot realisering van een projekt op zo kort mogelijke termijn of een beslissing genomen worden het projekt niet te realiseren, alsmede alie graduaties daartussen. Moeilijker ligt het bij lijst 2, hier bestaat in feite geen of nage- noeg geen beleidsvrijheid. Deze beperking kan de volgende oorzaken hebben: -- de projekten vormen een technisch noodzakelijke vervanging; de wet laat de gemeente geen beslissingsvrijheid zoals bij de on- derwijswetgeving; in beginsel is een aanvang gemaakt met de uitvoering van projekten maar de uitvoering strekt zich over meer jaren uit. Voorts zijn die prcjekten waaruit geen budgettaire lasten voortvloei- en op deze lijst vermeld. De.lijsten zullen voortdurend bijgehouden moeten worden. Tevens zullen alternatieven aangegeven moeten worden zodat een keuze gemaakt kan worden wat wel en wat niet gedaan moet worden. Mee'rdere malen is de wens geuit het aantai projekten van iijst 1 te beperken, omdat gelet op de beperkte middelen slechts een klein aan- tal projekten gerealiseerd kan worden. Het stellen van prioriteiten tussen alle projekten wordt daardoor on- nodig ingewikkeld. Na overleg met de commissie voor de gemeentefinanciën en beieidsplan- ning stellen wij u, voor de vaststeiling van de lijst van projekten waartussen prioriteiten gesteld moeten worden, de volgende procedure voor. Door ons zal een voorstel worden gedaan voor het opvoeren van de pro- jekten die vorig jaar de hoogste prforiteit toegekend kregen (inge- deeld in vijf groepen) Vanzelfsprekend voor zover niet reeds een aanvang met de (voorberei- ding van de) uitvoering werd gemaakt dan wel om bepaalde redenen de uitvoering minder gewenst wordt geacht. Tevens zullen wij bezien of zich tussen de overige projekten van lijst 1 zoals deze het vorig jaar gold zaken bevinden die naa"r onze mening op kortere termijn gerealiseerd zullen moeten worden. Daarnaast kunnen de fracties voorstellen doen met betrekking tot het toevoegen van projekten. Zij zullen hierbij voorbijgaan aan de groep van dertig projekten die vorig jaar de hoogste prioriteit hebben ge- kregen. Uw raad zal beslissen of een projekt al dan niet bij de prioriteiten- stelling wordt betrokken. Projekten met een investering van minder dan f 25.000,= zullen voortaan in de concept-begroting bij de raming voor onvoorziene uitgaven worcjen "benoemd", waarmee de benodigde ruimte geschapen wordt. Voordat aan de projekten prioriteiten toegekend worden zal de raad de desbetreffende lijsten vaststeilen. Bepaling van middeien tot realisering Een eerste hulpmiddel hiervoor is de meerjarenbegroting ongewijzigd

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 4