2e afd. 30 mei 1979 51 beleid. Het doel van de meerjarenbegroting is een berekening te maken van de ruimte aan de middelenkant op langere termijn. Daartoe worden een aantal uitgangspunten, die in de meerjarenbegroting vermeld zijn, gehanteerd. De grondslag vormt de meeste recente (concept) jaarbegroting. Tot nu toe is alleen een begroting aangeboden waarin een berekening is gemaakt van de financiële ruimte. Wij zullen trachten hieraan uitbreiding te geven door een berekening van de personele capaciteit op langere termijn bij ongewijzigd beleid te maken. Het is duidelijk dat de wensen de mogelijkheden te boven zullen gaan, daarom zullen prioriteiten gesteld moeten worden. Prioriteitenstelling is nodig om aan te geven welke projekten u het snelst gerealiseerd wilt zien. Om de prioriteiten zichtbaar te maken, is een groot aantal systemen denkbaar. Te noemen zijn in dit verband: het klassensysteem en het puntensysteem. In het klassensysteem worden de projekten ingedeeld in klassen als urgent, niet uitstelbaar; gewenst, doch uitstelbaar; minder gewenst, en uitstelbaar. In de praktijk blijkt dat een hoog percentage van de projekten in de klasse met de hoogste urgentie terechtkomt, zodat dan weer een onder- verdeling in sub-klassen gemaakt moet worden. Het puntensysteem gaat er van uit dat iedere deelnemer naar eigen in- zicht punten per projekt toekent op een van te voren vastgestelde schaal Door het totaal aantal per deelnemer toe te kennen punten aan een maxi- mum - de zogenaamde "vaste som" - te binden, kan men duideliik be- paalde prioriteiten leggen. Immers een groot aantal punten voor ëén projekt, betekent automatisch minder voor de andere. In Heemstede is, gelet op het grote aantal projekten, gewerkt met het puntensysteem waarbij bij de uiteindelijke vaststelling van de prioritei- ten de projekten in een aantal groepen (lijkt op klassensysteem) wer- den ingedeeld. Voor de prioriteitenstelling zullen wij voortaan een indicatie geven van de aan de projekten verbonden financiële lasten. Tevens zal het jaar aangegeven worden waarin de kredietaanvraag op zijn vroegst aan u voorgelegd kan worden. Wij stellen u voor bij de prioriteitenstelling tussen de projekten als hulpmiddel het puntensysteem te hanteren waarna de projekten ten- slotte via de normale besluitvormingsprocedure in een aantal groepen worden ingedeeld. Confrontatie van behoeften en middelen Hierbij gaat het er om te bepalen wat, gezien de voorgaande stukken, nu werkelijk gedaan moet en kan worden. Er van uitgaande dat de meerjarenbegrotinq een positieve ruimte te zien geeft zullen eerst de lasten van lijst 2 hierop in mindering moeten Prioriteitenstelling

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 5