4e afd. 31 mei 1979 57 - in verband met het beheer gericht op de instandhouding vande landschappelijke of natuurwetenschappelijke waarden van de gronden, of in verband met de uitoefening van het bosbedrijf en éën en ander bovendien niet betreft afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of pro- dukten; of - voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor- zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besiuit en éên en ander bovendien be- treft niet-afgedankte landbouwvruchten en produkten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opsiaan of deponeren buiten de gebouwen van êén öf meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer- of vaartuigen, alsmedehet opslaan van gerede of onklare machines, voer- of vaartuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van ops lagplaatsen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, banen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en baad- of speelvijvers e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, construc- ties, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfscheidin- gen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, constructies, instailaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voorzie- ningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; orider leidingen, constructiesinstallaties en apparatuur worden niet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met het beheer, gericht op de instand- houding van de landschappelijke of natuurwetenschappelijke waarde van de gronden, of noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het bosbedrijf, dan wel de uitoefening van het agra- risch bedrijf, indien en voorzover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdend met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrok- ken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en livingvans voorzover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. het aanleggen of inrichten van havens of centra voor de watersport en het aanbrengen of aanieggen van oeverbeschoeiingen, van kaden of van aanlegplaatsen voor boten; h. werken of werkzaamhedenwelke wijzigingen van de waterhuishouding of de waterbestand beogen of tengevolge hebben; i. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande dat geen aanlegvergunning is ver- eist met betrekking tot bossen en andere houtopstandenwelke deel uitmaken van bosbouwondernemingen, die als zodanig bij het Bosschap geregistreerd staan en met dien verstande dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voorzover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaande bodemgebruik; j. het winnen van bosstrooisel of mos; k. het aanbrengen van afbeeidingen of tekens voor commerciële doelein- den» 1. het bebossen van gronder,, die op het tijdstip van de mwerkingtreding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangemerkt; -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 14