4e afd. 31 niei 1979 58 12e WIJZIGING BOÜWVERORDENING Heemstede, 28 maart 1979. Aan de raad, De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft op voorstel van de Adviescommissie voor de unificatie en toepassing van gemeentelijke bouwverordeningen in de Model-houwver- ordening en de daarbij behorende toelichting weer een aantal wijzigingen aangebracht (l5e serie wijzigingen). Ter toelichting heeft de V.N.G. o.m. het volgende opge- merkt "De toenemende zorg over de vooruitzichten met betrekking tot de energievoorziening gaven ons aanleiding de voor- schriften in de Model-bouwerordening inzake de warmte- isolatie van gebouwen opnieuw te bezien. Een daartoe strekkend verzoek bereikte ons bovendien van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, die de verantwoordelijkheid heeft voor een overeenkomstige wijziging van de Voorschriften en Wenken. In de circulaire waarbij wij u in kennis stelden van. de veertiende serie wijzigingen van de Model-bouwverordening, merkten wrij op dat daarbij nog geen rekening kon worden ge- houden met de nieuwe gasinstallatievoorschriften. In onze circulaire betreffende de achtste serie wijzigingen merkten wij bij de motivering van de daarin voorgestelde vfijzigingen van de artikelen 212 en 219 op, dat die bepa- lingen een voorlopig karakter Imdden en dat ze zouden wor- den aangepast wanneer de resultaten van verder onderzoek op dat gebied tot andere conclusies zouden leiden. Bovengenoemde omstandigheden vormden de belangrijkste re- denen om een nieuwe wijziging van de Model-bouwverorde- ning aan u voor te leggen. 1

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 19