4e afd. 31 mai 1979 58 De bovenbedoelde voorstellen tot wijziging van de voor- schriften inzake de warmte-isolatie behelzen de eis dat tot bewoning bestemde gebouwen in principe moeten vol- doen aan de klasse "goed" volgens KEN 1068. De daaruit voortvloeiende eis tot het aanbrengen van ramen met dub- bele beglazing is echter beperkt tot de hoofdwoonkamer, de keuken en de daarmee in open verbinding staande ruim- ten. Voor niet tot bewoning bestemde gebouwen was het nog niet mogelijk om een algemeen geldende regel te geven; voorstellen daartoe zijn nog 'in studie. VJel is bij de reeds eerder in de Model-bouwverordening opgenomen mo- gelijkheid tot het stellen van nadere eisen aan die ge- bouwen als wehk voor ae toepassing bij de desbetreffende artikelen opgenomen dat deze mogelijkheid bedoeld is om eisen te stellen ten aanzien van gebouwen met een overeen- komstig binnenklimaat als tot bewoning bestemde gebouwen. De voorschriften inzake rookkanalen, gasafvoerlcanalen en ventilatiekanalen zijn, in overleg met deskundigen van de bouwtoezichten, de gasbedrijven en TNO, herzien en in over- eenstemming gebracht met de inmiddels opgedane kennis op het gebied van de werking van deze kanalen; zij zijn bo- vendien zoveel mogelijk op elkaar a'fgestemd. De voorschrif— ten betreffende de gasinstallatie in gebouwen zijn overi- gens in overeenstemming gebracht met de GAVO-1976 (NEN 1078), behoudens wat betreft enige punten waarop de GAVO aan de nieuwe voorschriften van de Model-bouwveror- dening zai worden aangepast. De moeilijkheden die zich onlangs voordeden met spaanpla- ten brachten aan het licht dat de Model-bouwverordening niet voorzag in een artikel op grond waarvan opgetreden kan worden tegen de toepassing van bouwmaterialen die nadeel opleveren voor de gezondheid. De in deze serie wijzigingen opgenomen nieuire tekst voor 2

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 20