Niet van toepassing is het bepaalde in het voorgaande van dit lid, indien een voldoende centrale verwarmingsvoorziening aanwezig is. 2. een woning moet zijn voorzien van een of meer gasafvoerkanalen ten dienste van: a. de keuken; b. de badruimte, indien deze een inhoud heeft van meer dan 7 m3. Niet van toepassing is: 1. het bepaalde onder a. en b. indien vrijstelling is verieend van het bepaalde in artikei 142, lid 1; 2. het bepaalde onder b. indien vrijstelling is verleend van het be- paalde in artikel 143, iid 1, onder c. 3. Gasafvoerleidingen mogen niet worden toegepast in tot bewoning bestemde gebouwen, tenzij het betreft: a. gasafvoerleidingen binnen één ruimte, die zijn aangesloten op een rookkanaal of gasafvoerkanaal; b. doorgaande gasafvoerieidingen die zodanig zijn omkokerd dat geen branddoorsiag kan optreden binnen de tijd die is gesteld voor de brandwerendheid van de wand of vloer waar de leiding doorheen wordt gevoerd, doch met een minimum van 30 minu- ten. 4. Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in iid 2, onder a., indien in de keuken geen gastoestelien zullen worden aangebracht die op een afvoer moeten zijn aangesloten en de woningen niet zijn bestemd om te worden verhuurd, dan wel een bijzondere bestem- ming hebben. ARTIKEL 144 Van artikel 144 wordt het eerste lid vervangen door: 1. Een installatie voor gedistribueerd gas in een gebouw moet doeltreffend en veilig zijn. Aan het bepaalde in dit lid wordt, wat de veiligheid betreft, geacht te zijn voldaan wanneer de installatie voldoet aan NEN 1078, uitga- ve 1976.

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 25