a. het bouwwerk de noodzakelijke eigenschappen heeft met betrek- king tot sterkte, stijfheid, stabiliteit, veiligheid, brandveiligheid daaronder begrepen, duurzaamheid, afvoer van water en vuil en wering van ratten en muizen; b. de toegepaste materialen onder normale gebruiksomstandigheden geen nadeel opleveren voor de gezondheid en geen ontoelaatbare hinder veroorzaken voor de gebruikers van het bouwwerk. ARTIKEL 162 In artikei 162 wordt in het eerste lid de laatste zin vervangen door: Tussen de bodemafsluiting en de onderzijde van de vloerconstructie moet, onverminderd het bepaalde krachtens anikel 183, een vrije ruimte van ten minste 0,30 m hoogte aanwezig zijn. ARTIKEL 165 Van artikel 165 wordt de tekst vervangen door: 1. Buitenwanden - voor zover geen fundamentmuren zijnde - van tot bewoning bestemde gebouwen moeten een warmteweerstand R, als bedoeld in NEN 1068, uitgave 1964, hebben van ten minste 1,29 m2 K/W. Niet van toepassing is het bepaalde in dit lid op buitenwanden van aangebouwde bergingen en garages, mits de gezamenlijke warm- teweerstand van de buitenwand van de berging of garage en de scheidingswand tussen de woning en de berging of garage ten minste 1,12 m2 K/W is. 2. Onverminderd het bepaalde in lid 1 moeten wanden die een woning of een wooneenheid scheiden van een berging, een garage of een niet tot een woning of een wooneenheid behorende besloten ruimte, een warmteweerstand R, ais bedoeld in NEN 1068, uitgave 1964, hebben van ten minste 0,52 m2 K/W. 3. Spouwen van woningscheidende spouwwanden moeten ter plaatse van de aansiuiting aan buitenwanden en daken zijn afgesloten. ARTIKEL 176 Van artikel 176 wordt het vierde lid vervangen door: 4. Van vloeren van tot bewoning bestemde gebouwen mag de bijdrage 9

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 27