van niet door het dak wordt belentmerd. Aan deze eis wordt gettcht te zijn voldaan indien: a. de plaats van uitmonding van een rookkanaal, dat bestemd is voor de natuurlijke afvoer van verbrandingsgassen, is gelegen in de gebieden van vrije uitmonding, zoals aangegeven in de figuren 1 t/m 6; b. de plaats van uitmonding van een rookkanaal, dat bestemd is voor mechanische afvoer van verbrandingsgassen, ten minste 0,5 m boven het dakvlak is gelegen. Een rookkanaal moet ten opzichte van andere daken dan het in lid 1 bedoelde en ten opzichte van nabijgelegen gebouwen op een zodam- ge plaats uitmonden dat de goede werking ervan niet door die daken of gebouwen wordt belemmerd. Aan deze eis wordt geacht te zijn voldaan indien de plaats van uit- monding van een rookkanaai, dat bestemd is voor de naluurlijke af- voer van verbrandingsgassen, gelegen is in een van de daarvoor be- stemde gebieden, zoais aangegeven in figuur 7. Een rookkanaal moet ten opzichte van nabijgelegen gebouwen op een zodanige plaats uitmonden, dat voor de gebiuikers van die ge- bouwen geen hinder is te verwachten van de afgevoerde verbran- dingsgassen. Aan deze eis wordt geacht te zijn voldaan indien: a. a. de plaats van uitmonding gelegen is in het bij die nabijgele- gen gebouwen behorende gebied van vrije uitmonding, zoals aangegeven in figuur 7; b. de plaats van uitmonding gelegen is in het bij die nabijgelegen gebouwen behorende gebied waarin slechts een ui*monding is toegestaan met een kap, zoals aangegeven in figuur 7, en de af- stand tot een deur, een beweegbaar raam, of een ventilatie-ope- ning van die gebouwen ten minste 15 m bedraagt. Nadere eisen kunnen worden gesteld aan ae plaats van uitmonding van rookkanalen indien de goede werking ervan verhinderd wordt, dan wei hinder voor de omgeving te verwachten is als gevolg van: a. de vorm van het gebouw waarop het kanaal is aangebracht; b. op, aan of nabij het gebouw aanwezige bouwsels of andere ob- jecten; c. de bestemming van de omringende bebouwing; d. de aard en de belasting van het (de) op het kanaal aangesloten toestel(len).

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 32