bindmiddelen), in hun algemeenheid worden geweerd. We! verschaft de- ze bepaling mogelijkheden om ten aanzien van die materialen eisen te stellen wat betreft de kwaliteit en ze bij de keuring, bij gebleken onge- schiktheid, af te keuren. Waar mogelijk zal een dergelijke afkeuring ge- baseerd moeten zijn op algemeen aanvaarde grenswaarden. Overigens zij er nog op gewezen dat de toepassing van bepaalde materialen reeds is beperkt door enkele algemene maatregelen van bestuur, zoals het Zandsteenbesluit en het Asbestbesluit. ARTIKEL 162 Na de wenk voor de toepassing van lid 1 wordt een wenk voor de toe- passing van lid 4 tussengevoegd, Iuidende: Lid 4. Bij het verlenen van deze vrijstelling moet worden voldaan aan het bepaalde in artikel 184, lid 1. ARTIKEL 165 De toelichting op het ontstaan wordt vervangen door: Omdat de bouwverordening - voor zover deze op de Woningwet berust - voorschriften pleegt te geven die noodzakelijk zijn met het oog op de veiligheid, de volksgezondheid en het woongerief, waren de in dit artikei gestelde eisen gebaseerd op de met het oog daarop geredigeerde klasse ,,voldoende" van NEN 1068. Het dreigende energietekort heeft er in 1978 toe geleid dat dat woonge- rief op langere termijn slechts verzekerd wordt geacht door voor te bouwen woningen in principe de warmteweerstanden volgens de klasse ,,goed" van NEN 1068 te eisen. De in de niet-van-toepassingverklaring van Iid 1 genoemde gezamenlijke warmteweerstand voor de beide wanden van de berging of garage is ten opzichte van de overige buitenwanden van de woning verminderd met de warmteweerstand R 0,17 van de ruimte van de berging, die in dit geval als ,,spouw" functioneert. In de wenken voor de toepassing wordt na het gestelde in de wenk voor de toepassing ,,Algemeen" tussengevoegd: Lid 1. Buitenwanden van in- of uitgebouwde bergingen of garages (die rechtstreeks, dus binnendoor, vanuit de woning toegankelijk zijn) zijn buitenwanden van de woning. Buitenwanden van aangebouwde bergin- gen of garages (die dus niet rechtstreeks vanuit de woning toegankelijk zijn) zijn buitenwanden van niet tot bewoning bestemde gebouwen; er dient rekening mee te worden gehouden dat die bergingen of garages in 37

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 55