ARTIKEL 211 De wenken voor de toepassing worden vervangen door: Lid 3. Een te grote doorsnede van het kanaal kan de goede werking daarvan nadeiig beïnvloeden door onder andere te grote afkoeling en daardoor condensatie. De in dit lid aangegeven doorsneden zullen in het algemeen toereikend zijn voor het aansluiten van toestellen die in wo- ningen worden gebruikt. Onder gladde uitvoering wordt bijvoorbeeld verstaan een uitvoering in geprefabriceerde betonelementen. ARTIKEL 212 Als toelichting op het ontstaan wordt opgenomen: Algemeen: Voor het bepalen van de plaats van de uitmonding van rookkanalen en gasafvoerkanalen zijn van belang: - de plaats ten opzichte van het eigen dakvlak; de dakhelling heeft een belangrijke invloed op de werking van het kanaal. Bij dakhellinger. van 23° en meer moet het kanaal door de nok of zo dicht mogelijk naast de nok door het dak worden gevoerd; - de plaats ten opzichte van de omgeving i.v.m. de goede werking. In figuur 7 (voor gasafvoerkanalen figuur 14) zijn de gebieden aangege- ven waarin vrij mag worden uitgemond, waarin een uitmonding slechts is toegestaan indien een (GIVEG-)kap is aangebracht en waarin geen uitmonding mag plaatsvinden; - de plaats ten opzichte van belendingen en omringende gebouwen in verband met hinder. Met het hinderaspect behoeft normaliter alleen rekening te worden gehouden indien de uitmonding is aangebracht in het gebied van uitmonding met kap. Alhoewel de hindercriteria niet of nauwelijks objectiveerbaar zijn, is in de verordening niettemin een bepaling opgenomen waarvan mag worden verwacht dat in het me- rendeel van de gevallen hinder zal worden voorkomen. De genoemde maat van 15 m (voor gasafvoerkanalen 6 m) is gekozen, uitgaande van een toestel met een belasting van 25 kW op basis van de formule L 3VB (voor gasafvoerkanalen L 1,2VB) waarin L de afstand in meters is van de uitmonding tot een ,,opening in een ander gebouw en B de belasting van het toestei in kW. De wenken voor de toepassing worden vervangen door: Lid 4, onder a en b. Er kan aanleiding zijn tot het stellen van nadere eisen'indien de hoogte van het gebouw verspringt en de uitmonding zich 39

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 57