Lid 3. Niet van ieder gastoeste! dat aangesloten is op een gasafvoer- kanaal behoeft hinder te worden verwacht. Dit is, behaive van de belas- ting van het toestel, ook afhankelijk van de wijze van gebruik. Het is bijvoorbeeld redelijk dat ten aanzien van een kanaal waarop slechts een warmwatertoestel is aangesloten in mindere mate met het hinderaspect rekening wordt gehouden dan wanneer op dat kanaai een c.v.-ketel is aangesloten. De genoemde maat van 6 m is gekozen, uitgaande van een belasting van het toestel van 25 kW, op basis van de tormule L 1,2\/B waarin L de afstand in meters is van de uitmonding tot een ,,opening" in een ander gebouw en B de belasting van het toestel in kW. Lid 4, onder a en b. Er kan aanleiding zijn tot het stellen van nadere eisen indien de hoogte van het gebouw verspringt en de uitmonding zich op het lage gedeelte bevindt. Ook wanneer zich op een gebouw andere storende objecten bevinden, zoals grote reclameborden, borstweringen, dakterrasafschermingen, kan er aanleiding zijn om nadere eisen te stellen aan de plaats van uitmon- ding. Lid 4, onder d. Voor het stellen van nadere eisen kan de formule, ge- noemd in de wenk voor de toepassing van lid 3, als richtlijn worden ge- hanteerd. ARTIKEL 220 De wenk voor de toepassing wordt vervangen door: Lid 2. Aan de afvoer van zogenaamde geveltoestelien kunnen niet de- zelfde eisen worden gesteld met betrekking tot het voorkomen van hin- der voor de omgeving als aan de uitmonding van gasafvoerkanalen. Om hinder voor de omgeving te voorkomen, zijn in de GAVO-1976 aanwij- zingen gegeven binnen welke afstand van een geveluitmonding (afhan- kelijk van de belasting van het toestel) geen deur, beweegbaar raam of ventilatie-opening aanwezig mag zijn. ARTIKEL 221 De wenken voor de toepassing worden vervangen door: Lid 2, onder d en e. Zie de toelichting op het ontstaan van artikel 213. Lid 3. Voor de wijze waarop bij storing in de mechanisché afvoer de veiligheid is gewaarborgd, zie NEN 1078 (GAVO-1976) onder punt 2.7.6. 42

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 60