Lid 5. De vrijsteiling is onder andere bedoeld voor systemen die uit- sluitend bestemd zijn voor gastoestellen met gesloten verbran- dingsruimte, zoais onder andere Se-duct en U-duct, waarbij toevoer van verse lucht aan de onderzijde van het kanaal plaatsvindt. ARTIKEL 222 Als toelichting op het ontstaan wordt opgenomen: Algemeen: Zie de toelichting op het ontstaan van artikel 214. De wenken voor de toepassing worden vervangen door: Zie de wenken voor de toepassing van artikel 214. Beperkingen ten aan- zien van de toepassing van gasafvoerleidingen in plaats van gasafvoer- kanalen worden gesteld in artikel 120 en in artikel j66 (gebruiksvoor- schriften). ARTÏKEL 226 De bestaande wenken voor de toepassing van de leden 1 en 2 worden aangeduid als wenk voor de toepassing van lid 1. AIs wenken voor de toepassing van iid 2 worden opgenomen: Lid 2, onder a: In de N.P.R. 1088 worden gebieden aangegeven waar- binnen de uitmonding met een kap dient plaats te vinden, of waar zich in het geheel geen uitmonding dient te bevinden. Dit behoeft nog niet te betekenen dat er in al die gevallen aanleiding is tot het stellen van nadere eisen. Problemen zullen het meest te ver- wachten zijn bij uitmondingen op gebouwen die in het gebied tussen N.O. en Z.O. ten opzichte van het hoge gebouw liggen; dit in verband met de in ons land meest voorkomende windrichting. Naarmate de langsas van het hoge gebouw onder een kieinere hoek staat ten opzichte van de windrichting, zulien de problemen zich in mindere mate voor- doen. Lid 2, onder h. Voorkomen moet worden dat de plaats van de uitmon- ding wordt aangebracht in de directe nabijheid van een raam of gevel- opening. ARTIKEL 228 De wenk voor de toepassing van lid 2 wordt aangeduid als behorend bij lid 3. Als wenk voor de toepassing wordt opgenomen: 43

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 61