in dit lid te stellen eis beperkt blijven tot de bovenzijde van de vloer: daaraan kunnen lichtere eisen worden gesteld dan aan plafonds, zowel op grond van de gunstiger omstandigheden waaronder de bovenzijde van de vloer in geval van brand verkeert ten opzichte van het plafond, als op grond van de overweging dat het stellen van deze eis slechts zeer beperkte waarde heeft, omdat de vloer doorgaans toch wordt belegd met vloerbedekking (waaraan krachtens de bouwverordening geen eisen ge- steld kunnen worden). ARTIKEL 183 Op grond van het voorgestelde tweede lid is het mogelijk om te eisen dat een kruipruimte plaatselijk voldoende diep is om leidingen te kunnen bereiken voor inspectie, onderhoud of vervanging. ARTIKEL 207 Het bestaande derde lid was in zijn algemeenheid overbodig naast de in lid 1 gestelde eis van onbrandbaarheid. ARTIKEL 211 - De redacties van de artikelen 211, 218 en 225 zijn zo nauw mogelijk op elkaar afgestemd. - De eis dat kanalen een verticaal verloop moeten hebben, heeft in eerste instantie betrekking op kanalen voor natuurlijke afvoer; voor kanalen die mechanisch worden afgezogen moet een mogelijkheid be- staan tot het stellen van nadere eisen. - Uit berekening blijkt vaak dat met geringere doorsneden van rookka- nalen en gasafvoerkanalen kan worden volstaan dan de praktische maten die de bouwverordening thans bevat en dat bij aansluiting van toestellen met een kleine capaciteit de goede werking zelfs wordt be- vorderd bij een kleine doorsnede. Bij kleinere doorsneden bestaat echter wel behoefte om de verhouding tussen de grootste en de kleinste afmeting van de doorsnede te rege- len. - Uit onderzoek is voorts gebleken dat in de tot nu toe gestelde eisen de factor ruwheid van de wand is overschat. - De mogelijkheid om bij vrijstelling verslepingen toe te staan die meer dan 30° van de verticaal afwijken, is ongewenst gebleken. - Aan handhaving van de eis dat door het kanaal een bolvormig voor- 48

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 66