werp moet kunnen worden bewogen bestaat naast de eis van reinig- baarheid (artikel 213, iid 3) geen behoefte. - De in lid I gestelde eis van een verticaal verloop impliceert reeds dat in het kanaal geen sterke knikken en korte bochten mogen voorko- men; een expliciet verbod wordt dan ook niet noodzakelijk geacht. ARÏIKEL 212 Zie voor de motivering de voorgestelde toelichting op het ontstaan bij dit artikel. ARTIKEL 213 - De redacties van de artikelen 213, 221 en 227 zijn zo nauw mogelijk op elkaar afgestemd. - Om storing in de werking van gecombineerde rookkanalen en gasaf- voerkanalen door te grote drukverschillen zoveel mogelijk te -voorko- men wordt het noodzakelijk geacht om, behalve een limitering van het aantal aansiuitingen, ook het hoogteverschil tussen de hoogste en de laagste aansluiting te beperken. - Een bepaalde afstand tussen de uitmondingen van nevenkanalen in het hoofdkanaal wordt niet nodig geacht wanneer deze uitmonding een vloeiend verloop heeft. ARTIKEL 214 - De redacties van de artikelen 214, 222 ën 228 zijn zo nauw mogelijk op elkaar afgestemd. - Er bestaat geen behoefte aan om de bepaling te handhaven dat kana- len moeten zijn getuid of verankerd, wanneer de stabiliteit dat vereist. Deze stabiliteitseis zit reeds in artikel 153 opgesloten. - Zie voorts de toelichting op het ontstaan. ARTIKEL 215 - De artikelen 215 en 223 konden aanzienlijk worden vereenvoudigd door te bepalen dat gemetselde kanalen geheel in verband moeten worden gemetseld. - Aan het verbieden van uitsparingen voor kanalen bestaat, naast het bepaalde in artikel 170 van de M.B.V., geen behoefte. 49

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 67