2e afd. 31 mei 1979 AFVLOEIINGSREGELING OPENBAAR KLEUTERONDERWIJS EN GEWOON LAGER ONDERWIJS Heemstede, 8 mei 1979. Aan de raad, De daling van het geboorte-cijfer en de tengevolqe daarvan ontstane terua- loop in het aantal leerlinaen van het kleuteronderwijs en het gewoon lager onderwijs brengen de laatste jaren in toenemende mate de werkaelegenheid bij het onderwijs in gevaar. Het benodigde personeelsbestand op de scho- len hangt ten nauwste samen met de leerlingenbezettina. Weliswaar is de klasse-deler bij het kleuter- en lager onderwijs de laatste jaren herhaaldelijk verlaagd, doch dit weegt niet op tegen de terualopende aanwas van nieuwe leerlingen. Deze terugloop zal over een aantal jaren noa sterker worden, wanneer het aan- tal huwbare jonqeren dan minder zal aaan worden, omdat de geboortepiek van de vijftiger jaren dan afneemt. Tot noa toe werden bij het verlenen van ontslag aan personeeldat door da- ling van het aantal leerlinqen moest afvloeien, gehandeld overeenkomstia de regels, gevormd door de jurisprudentie. Dit hield in, dat meestal de laatst aan een school benoemde leerkracht werd ontslanen. Deze stelregel zal in de toekomst moqelijk niet zijn vol te houden, omdat dit tot ongewenste consequenties zou kunnen leiden en er wel eens een situa- tie zou kunnen ontstaan, waarin het verlenen van ontslag aan een ander dan de laatst benoemde de voorkeur verdient. Ter wille van de uniformiteit bij het in de komende jaren te voeren afvloei- ingsbeleid is het gewenst, dat een voor het gehele kleuter- en lager onder- wijs geldende afvloeiinasregeling door uw college wordt vastgesteld. Daarbij is het van qroot belang, dat de in de regeling op te nemen ontslag- volgorde in overeenstemming met de wet en de billijkheid kan worden geacht. Dit laatste als uitgangspunt nemende hebben wij een regeling ontworpen, waarover overleg heeft plaats gehad met de Alaemene Bond van onderwijzend personeel en met de Algemene Vereniging van Leerkrachten. Met de wensen van deze onderwijs-organisaties is in de ontwern-afvloeiings- regeling, welke wij u hierbij ter vaststelling aanbieden, zoveel mogelijk rekening gehouden. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 75