2e afd. 30 augustus 1979 EXTRA KREDIET AANSCHAFFING BOEKEN 82 Heemstede, 8 augustus 1979. Aan de raad, In onze memorie van antwoord ter gelegenheid van de behandeling van de begroting 1979 hebben wij u medegedeeld dat wij in principe bereid zijn het voorzieningenpeil van de bibliotheek op een reëel peil te handhaven. De vraag naar met name romans en publikaties ter ondersteuning van het reguliere onderwijs alsook voor buitenschoolse vorming en algemene ont- wikkeling is dermate gegroeid dat de vraag het aanbod verre overtreft.. In ons hiervoor genoemde antwoord op vragen vanuit uw raad hebben wij uitvoerig de stand van zaken, gestaafd aan de hand van cijfermateriaal Aanvuilende hierop wijzen wij op het feit dat in Heemstede de omloop- snelheid van het boekenbestand ongeveer 8 bedraagt. Landelijk geldt (gemiddeld) een omloopsnelheid van 6. Om ook hier een score van 6 te halen zou het boekenbestand met 12.500 stuks moeten worden uitgebreid. Om geleidelijk tot deze uitbreiding te komen en tevens een vervanging van het oude afgeschreven boekenbestand mogelijk te maken achten wij een strukturele verhoging van het "boekenkrediet" ingaande 1979 met i 32.000,-- noodzakelijk. Wij wijzen er in dit verband op dat ten laste van het boekenkrediet ook andere zaken gebracht worden, zoals krantenknipsels, tijdschriften, kopieën pamfletten, stencils, brochures, foto's en illustraties. Het ligt in het voornemen om met name deze documentatie voor de informatie- verstrekking op andere wijze te gaan verzorgen. De mogelijkheid hiertoe wordt geboden door de ontwikkeling van de microfiches. Hiermee zal een vollediger documentatie mogelijk zijn dan met de huidige middelen waar- bij vanzelfsprekend het ruimtebeslag een fraktie zal bedragen van het- geen thans nodig is. Tevens zal een eerste aanzet gemaakt kunnen worden met de aanschaf van bladmuziek. In het beleidsplan bibliotheekvoorziening Heemstede hebben wij u reeds aangekondigd in een aantal jaren een bescheiden collectie samen te willen stellen. Wij verwachten in september 1981 met de uitle- ning te kunnen beginnen.

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 11