4e afd. 30 augustus 1979 SUBSIDIERING V.O.S. - CURSUS 85 Heemstede, 10 juli 1979. Aan de raad, De besturen van de Stichting 't Oude Posthuis en van de Stichting Het Honk Heemstede hebben verzocht in aanmerking te komen voor een gemeen- telijk subsidie in de kosten van het organiseren van een V.O.S.-cursus. De cursus "Vrouwen oriënteren zich op de samenleving" is ontwikkeld in samenwerking met de vrouwenorganisaties en is bedoeld voor die vrouwen die, door wat voor omstandigheden dan ook, weinig kansen hebben gehad om zich te ontwikkelen en te ontplooien. Doel van de V.O.S.-cursus voor deze vrouwen: het zich bewust worden van hun eigen situatie, het krijger. van inzicht hierin, het verkrijgen van meer zelfvertrouweninitiatief durven nemen, inzicht.krijgen in hun eigen mogelijkheden. De organisatiekosten van de cursus worden door de stichtingen geraamd op respektievelijk f 2.150,-- en f 2.650,--. Als een gemeentelijk subsidie van f 500,wordt verkregen, worden deze kosten naast een deelnemersbijdrage van f 25,-- per persoon gedekt door een bijdrage van de Culturele Raad Noord-Holland Op grond van de tijdelijke Rijksbijdrageregeling emancipatie-aktivitei- ten kan de gemeente terzake van toegekende subsidie een rijksbijdrage verkrijgen, waarvan de hoogte niet afhankelijk is van de mate waarindoor de gemeente een projekt v/ordt (mede-) gesubsidieerd. De maximale bijdrage is f 0,20 per inwoner. Een aanvraag voor het verkrijgen van een dergelij- ke bijdrage hebben wij inmiddels bij het Ministerie van Cultuur, Recrea- tie en Maatschappelijk Werk ingediend. De commissie planvoorbereiding specifiek welzijn'heeft zich met de toeken- ning van een subsidie voor het cursusjaar 1979-1980 akkoord verklaard; een eventueel subsidieverzoek voor volgende cursusjaren zal in het kader van de totale welzijnsplanning worden bezien. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor aan beide stichtingen een subsidie van maximaal f 500,-- in het tekort van de cursus toe te kennen. Burgemeester en wethouders'van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, G.J. Willemse, 1 .b.

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 19