2e afd 30 augustus 1979 89 OPHEFFING BUREAU MEDISCHE SPORTKEURING Heemstede, 8 augustus 1979. Aan de raad, Sinds de oprichting van het gemeentelijk bureau voor medische sportkeu- ring koördineert de Heemsteedse Sportstichting de sportkeuringen van de leden van aangesloten verenigingen en particulieren. De keuringen worden bij toerbeurt verricht door een viertal artsen en twee verpleegsters in het gemeentelijk gezondheidshuis. De artsen ontvangen hiervoor per keu- ringsavond een vergoeding. Gelet op de landelijk geldende normen is ver- zocht deze vergoeding belangrijk op te trekken. Het keuringstarief be- draagt momenteel 13,50 per keuring (voor particulieren f 20,--), ter- wijl de verenigingen daarnaast een kontributie betalen, afhankelijk van het aantal leden voor resp. f 45,--, f 58,-- en f 71,-- per jaar. Het na- delige saldo op het onderdeel medische sportkeuringen van de Heemsteedse Sportstichting is volgens de begroting 1979 f 18.500, Dit saldo zal aanzieniijk vergroot worden, indien de verhoging van de vergoeding voor de artsen toegepast zal worden. Tijdens de behandeling van de"heroverwegingsprojekten" in het kader van het beleidsplan in het voorjaar is dan ook stiigestaan bij het nadelige saldo op het onderdeel medische sportkeuring. Om dat nadelige saldo in de toekomst op te heffen komen twee mogelijkheden in aanmerking, t.w. de tarieven dusdanig te ver- hogen, dat zij kostendekkend zijn of de sportkeuring onder te brengen bij een andere instantie. In het eerste geval wordt bij een extra-verho- ging van de keuringstarieven aangetekend, dat onze tarieven nu al tot de hoogste in het land behoren. Voor het tweede geval is door de Sportstich- ting nader onderzoek gepleegd. Hierbij bleek dat de Stichting Haarlems bureau voor nedische sportkeuring nog voldoende ruimte heeft om de sportkeuringen, die in Heemstede worden verricht, over te nemen. Uit besprekingen met deze stichting is die bereidheid hiertoe eveneens gebleken. Voor een keuring was het tarief over 1978 door deze stichting be- paald op f 12,— per keuring. Hoewel dit tarief in de naaste toekomst nog enigszins verhoogd zal worden, zal deze vooralsnog niet uitstijgen boven het thans door de Sportstichting gehanteerde tarief van 13,50. -l-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 27