94 2. De raad van iedere deelnemende gemeente kan voorstellen doen tot wij- ziging van de regeling. 3. De raad van de centrumgemeente iegt een voorstel tot wijziging onder toevoeging van zijn zienswijze binnen drie maanden voor aan de raden van de buitengemeenten. 4. Een wijziging is tot stand gekomen wanneer de raden van tenminste de helft der deelnemende gemeenten, waaronder de centrumgemeente, zich daarvöör hebben verklaard. 5. De toetreding, de uittreding en de wijziging treden in werking op de eerste dag van de maand voigend op die waarin bekendmaking ervan in de Nederlandse Staatscourant heeft piaatsgevonden, tenzij het besluit tot toetreding, uittreding of wijziging een andere datum aangeeft. Artikel 6. 1. De raad van iedere deelnemende gemeente kan voorstelien de regeiing op te heffen. 2. Met betrekking tot de opheffing van de regeiing is het bepaalde in artikel 5, lid 3 tot en met 5 van overeenkomstige toepassing. 3. Nadat tot opheffing is besloten stellen burgemeester en wethouders van de centrumgemeente binnen zes maanden een iiquidatieplan van de centrale post vast, gehoord de colleges van burgemeester en wethouders van de buitengemeenten'. Dit iiquidatieplan behoeft de goedkeuring van gedeputeerde staten van Noord-Holland 4. Burgemeester en wethouders van de centrumgemeente zijn belast met de uitvoering van het 1iquidatieplan. Artikel 7. In aile gev.allen waarin de regeiing niet voorziet beslissen burgemeester en wethouders van de centrumgemeente. Artikel 8. 1. De begroting wordt voor de eerste maal vastgesteld voor de periode, aan- vangende op de dag waarop de regeling in werking treedt tot het einde van het kalenderjaar, dan welwanneer burgemeester en wethouders van de centrumgemeente dit bepalen, tot het einde van het volgende kaiender jaar. 2. De eerste rekening heeft betrekking op de periode waarvoor de eerste be groting geldt. Artikei 10. 1. Deze regeling wordt aangegaan voor onbepaalde tijd en treedt in werking op de eerste dag van de maand, voigend op die waarin bekendmaking ervan in de Nederlandse Staatscourant heeft plaatsgevonden 2. Burgemeester en wethouders van de centrumgemeente dragen zorg voor de in artikel 8 van de Wet gemeer.schappelijke regelingen bedoeide bekend- makingen. 4e afd. 27 september 1979 Voordat ten aanzien van een geschii over de uitvoering of toepassing van deze regeling de beslissing van de Kroon wordt ingeroepen, wordt het ge- schil voorgelegd aan gedeputeerde staten van Noord-Hoi1andteneinde dit college in de gelegenheid te steilen partijen tot overeenstemming te bren- gen. Artikei 9.

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 7