4e afd. 25 oktober 1979 VASTSTELLIfJG LEGESVERORDENING 110 Heeostede, 9 oktober 1979. Aan de raad, Ingevolge de wet van 24 december 1970, Stb. 608, tot wijziging van de bepalingen inzake gemeentelijke en provinciale belastingen, zijn op 1 januari 1979 bepalingen in gemeentelijke verordeningen, weike niet met die wet in overeenstemrning zijn, vervallen. In verband hiermede dient de Legesverordening, vastgesteld bij raadsbe- siuit van 28 januari 1960, nr. 14, te worden aangepast. Geiet op het feit dat deze verordening bijna 20 jaar oua is, verdient het o.i. aanbeveling dat een geheel nieuwe verordening wordt vastgesteid. Het ontwerp daarvan, dat zoveel mogeiijk is afgesteid op een modei-ver- ordening, gaat hierbij. Het ontwerp van de verordening wijkt op essentië- le punten niet af van de geldende verordening. Aanvulling heeft plaats gevonden met de bepaling dat, indien het voor de beoordeling van een aan- vraag voor een vergunning op grond van de Hinderwet noodzakelijk is exter ne adviseurs in te schakelen, de hieruit voortvloeiende werkelijke kosten voor rekening van de aanvrager komen. De bedragen welke zijn vermeld in de bij de Legesverordening bahorende ta rieventabel, zijn laatstelijk verhoogd bij uw besluit van 26 oktober 1978 nr. 115 en wel in het algemeen met 3,5%. Blijkens de circuiaire van de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken d.d 23 juli 1979, nr. F79/U1737, rnogen de legestarieven etc. met ingang van 1 januari a.s. met maximaal 3,5% worden verhoogd. Wij achten het gewenst dat tot deze verhoging wordt besloten. Evenals vorige jaren is gebeurd, geven wij u in overweging van de verho- ging uit te zonderen de leges voor abonnementen op raadsstukken, raadsver slagen enz. Verder zijn er enkele bedragen welke ingevolge wettelijke be- palingen niet mogen worden verhoogd, zoals de tarieven op grond van de Jachtwet en enkele leges voor het verstrekken van inlichtingen uit het bevolkingsregister en uit registers van de burgerlijke stand. Bedragen van f 1,~ warer. geraakshalve te handhaven. Verder dienen in de tarieventabel de volgende wijzigingen te worden aan- gebracht: _i_

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 19