4e afd 30 november 1979 VERBETERING HAVEHSTRAAT/KANAALWEG C.A. 129 Heemstede, 13 november 1979. Aan de raad, De kadeniuur van de haven langs de Havenstraat verkeert in zeer slechte staat. Als gevolg daarvan is een groot deel van de aangrenzende straat ernstig verzakt. Een plan tot verbetering van de situatie is bij de stukken voor u ter inzage gelegd. Blijkens dit plan zal op enige afstand van de kademuur een gewapend betonnen damwand worden aangebracht, voorzien van stalen trekankers met ankerplaten. De ruimte tussen de damwand en de kademuur zal aangevuld worden met zand en zal gebruikt kunnen worden voor de aan- 1 eg van een wandelpad en groenstrook. Het v/andelpad zal circa 70 cm on- der het peil van het aangrenzende straatgedeelte liggen en daarmee ver- bonden zijn door middel van twee trappen. Vôör het gedeelte van de dam- wand gelegen buiten de zwaaiplaats van de zandschepen zal een zandaan- vulling worden aangebracht; hier zullen alleen schepen met een geringe diepgang kunnen afmeren. Over een lengte van 100 m langs de Kanaalweg ontbreekt een oevervoor- zieningde oever is hier ernstig aangetast. Het aanbrengen van een be- schoeiing is noodzakelijk. De konstruktie van deze beschoeiing kan ge- lijk zijn aan die welke elders langs het Heemsteeds Kanaal aanwezig is en bestaan uit een azobê-damwand (6 m) met verankering. Verder dienen de riolering in de Kanaalweg en de wegverhardingen van de Havenstraat en de Kanaalweg te worden vernieuwd. De riolering in de Kanaalweg dateert uit 1916 en verkeert in zeer slechte staat. De nieuwe riolering zal bestaan uit betonbuizen 0 40 cm. De bestrating van Havenstraat en Kanaalweg bestaat uit klinkers, waar- van een groot gedeelte gebroken is, zodat herstraten met uitkomend mate- riaal niet voor de gehele oppervlakte mogelijk is. Bovendien is het for- maat van de steen (WF) te klein voor zwaar verkeer. De nieuwe rijweg, breed 7 m, zal daarom met nieuwe klinkerkeien bestraat moeten worden. Met het oog op de aanwezigheid van bedrijven aan de Kanaalweg zijn tus- sen de weg en de nieuwe damwand 30 parkeerplaatsen geprojekteerd. Verder zijn parkeerplaatsen gedacht langs de Havenstraat. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 79