4e afd. 30 november 1979 132 Bennebroek-Heemstede-Vogelenzang, aanleiding een verzoek in te dienen om toekenning van een subsidie in de kosten van een praalwagen in het jaar- lijkse bloemencorso. Wij tekenen hierbij aan dat de Stichting Bloemencorso Bollenstreek sinds 1974 een subsidie van de gemeente ontvangt (voor 1980 geraamd op f112,--) Wij zien geen aanleiding voor subsidiëring van individuele deelnemers aan het corso en stellen u dan ook voor afwijzend op het verzoek te beslis sen. De regio Kennemerland van de Afasie Vereniging Nederland streeft de verbe- tering na van de afasiebehandeling in Kennemerland. (Afasie is een taalstoornis, ontstaan door hersenletsel als gevolg van een hersenbloeding, een ongeluk of een hersengezwelwaardoor mensen niet meer gewoon kunnen spreken, schrijven, lezen en/of niet meer (of gedeeltelijk) kunnen begrijpen wat door anderen wordt gezegd). Genoemde doelstelling wil men o.a. verwezenlijken door: het geven van voorlichtinguitbreiding van de individuele afasiebehande- ling met groepsbehandeling; behartiging van de nazorg; bevordering van de afasiebehandeling in die instellingen, waar geen logopedische hulp aanwe- zig is; de oprichting van een sociëteit voor afatici te bevorderen. Aan instellingen als het Koningin Wi1helminafondsde Nederlandse Hart- stichtingde Nierstichting Nederland, de vereniging het Nederlandse Blindenwezen en de afd. Haarlem e.o. van de Diabetes Vereniging Nederland wordt jaarlijks een erkenningsbijdrage van 1 tot 2 cent per inwoner toege- kend. Wij stellen u voor een bijdrage van 1 cent per inwoner, is f 267,-- toe te kennen. (De landelijke vereniging ontvangt geen subsidie van de gemeente) Het Instituut voor Bouwrecht verzorgt onder meer de uitgave en de redaktie van het tijdschrift Bouwrecht, de verzorging samen met de universiteiten en hogescholen van postacademisch onderwijs in het bouwrecht, de organisa- tie van studiedagen, congressen en dikussie-bijeenkomsten over aktuele bouwonderwerpen en de uitvoering van fundamenteel wetenschappelijk onder- zoek. Geschiedde de financiering van deze aktiviteiten via de Stichting Opleidings- en Ontwikkelingsfonds voor de Bouwnijverheidsinds 1974 wordt °°k gesubsidieerd door het Hinisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Daarnaast wordt financiële ondersteuning genoten van een aantal belanghebbende maatschappelijke organisaties en de gemeentebesturen van de -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 90