2e afd. 20 december 1979 VOORBEREIDINGSKREDIET 0NDERZ0EK STICHTING ZWEMBAD EN SPORTHAL. 141 Aan de raad, Heemstede, 4 december 1979. De beide zwembaden, het openlucht zwembad en instruktiebad "Groenendaal aan de Sportparklaan zijn circa 15 jaar geleden gerealiseerd. Uit een recent ingesteld onderzoek is gebleken dat deze zwembaden ernstige gebreken vertonen. Voor opheffing van deze gebreken zal een bedrag benodigd zijn van circa i 1.500.000,--. Daarnaast kleven aan de huidige accommodaties de volgende bezwaren. Het instruktiebad is beperkt in zijn ruimte. De inrichting van het gebouw en de afmetingen van het bassin laten niet toe het open te stellen voor het zogenaamd "vrij zwemmen". Het bezoek aan het openlucht zwembad vertoont de laatste jaren een dalende lijn. Eén van de oorzaken hiervan is het veranderende behoefte- en gedrags- patroon van bezoekers aan zwembaden. Het verwarmen van het water in dit bad wordt een steeds kostbaarder aangelegenheidDe vraag kan gesteld wor- den of het, gelet op de gewenste beperking van het energieverbruik, nog wel verantwoord is op deze wijze door te gaan. De totale nadelige saldi voor beide baden zijn inmiddels gestegen tot een bedrag van ca. 750.000,--per jaar. Uit het bovenstaande heeft het bestuur van de Heemsteedse Sportstich- ting de conclusie getrokken dat de zwemaccommodaties niet meer voldoen aan de eisen van deze tijd. Met deze conclusie kunnen wij ons verenigen. Door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten is in maart 1979 een rapport uitgebracht, waarin de behoefte aan een meer uitgebreide overdekte zwem- accommodatie in Heemstede duidelijk tot uitdrukking komt. Wij steilen ons voor een onderzoek te laten instellen om diverse alterna- tieven hieromtrent nader uit te diepen. Het is voorts bekend dat al enkele jaren plannen bestaan voor de bouw van een sporthal op het gemeentelijk sportpark. Gelet op het gestelde ten aanzien van de zwemaccomnodatie lijkt het ons een verstandige zaak om in bedoeld onderzoek mede te betrekken de mogelijk- heid om een sporthal te bouwen in combinatie met een nieuvre zwemaccommoda- tie. Deze combinatie lijkt op het eerste gezicht een aantal voordelen te hebben zoals: -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 15