4e afd. 31 januari 1980 7 VOORBEREIDINGSBESLUIT BESTEMMINGSPLANNEN BINNENWEG E.O. EN JOH. VERHULSTLAAN Heemstede, 15 januari 1980. Aan de raad, Overeenkomstig ons voorstel van 2 januari 1979, nr. 2, besloot u op 25 januari d.o.v. te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied dat omsloten wordt door de B1ekersvaart- weg, de Kerklaan, de strook grond ter plaatse van de voormalige Zandvaart, de Drentelaan, een lijn in het zuide'l i jk verlengde daarvan, de Van Merlen- laan, de Camplaan, de Heemsteedse Dreef, de Lanckhorstlaan, de Bronstee- weg en de Koediefslaan. Uw besluit zal ingevolge artikel 21, vierde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening op 25 januari a.s. vervallen als niet vöör die datum een ontwerp-bestemmingsplan ter inzage is gelegd. Zoals u bekend is, wordt aan de voorbereiding van een ontwerp-bestemmings- plan voor de Binnenweg en omgeving gewerkt. Teneinde te voorkomen dat bebouwing tot stand komt welke in strijd is met het k.omende plan, is het noodzakelijk dat opnieuw een voorbereidingsbe- sluit wordt genomen. Vervolgens delen wij u mede dat de eigenaar-gebrui- ker van de woning Joh. Verhulstlaan 30 medewerking heeft gevraagd aanzijn Plan tot uitbreiding van zijn woning. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan nr. 46, vastgesteld bij uw besluit van 3 oktober 1930. Het oude bestemmingsplan kent geen mogelijkheid van uitbreiding in de zijtuinen van de aan de Joh. Verhulstlaan gebouwde dubbele woonhuizen. De vooral de laatste jaren gewijzigde woonwensen moeten te vervullen zijn als, in geval van uitbreiding van een woning, belangen van anderen zich daartegen niet verzetten. Naar de zienswijze van de stedebouwkundig advi- seur kan zonder enig bezwaar van stedebouwkundige aard een beperkte uit- breiding van woningen naast en achter daarvoor geschikte huizen aan de Joh. Verhulstlaan worden toegestaan. Mitsdien stellen wij u voor om een herziening van het bestemmingsplan nr. 46, voorzover van kracht voor de bouwstroken aan de Joh. Verhulstlaan, eveneens in voorbereiding te verkla- ren. Daarna kan, als niemand overwegend bezwaar heeft tegen de voorgenomen uitbreiding van het woonhuis Joh. Verhulstlaan 30, aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een verklaring van geen bezwaar tegen het verlenen van

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 13