2e afd. 31 januari 1930 ENERGIEBESPARING OPENBARE VERLICHTING 9 Heemstede, 15 januari 1980. Aan de raad, In het beleidsplan is onder hoofdstuk IV Economische Zaken bij punt 4.10.02 de volgende subdoelstelling opgenomen: "Streven naar matiging van het verbruik van energie en water, door zowel overheid als particu- lieren". Ook in de energienota, behandeld in uw vergadering van 28 juni 1979 nr. 74, wordt een opsomming gegeven van maatregelen, die tot ver- mindering van energieverbruik kunnen leiden. In deze nota is reeds aange- kondigd het voornemen om lampen van de openbare verlichting, bestaande uit hoge-druk kwikverlichting HPLte vervangen door lage- en hogedruk natriumverlichting (SON en SOX). De kosten van ombouw, vervanging voor- schakelapparatuur en dergelijke worden geraamd op f 130.000,--. De bespa- ring in energie bedraagt 250.000 Kwh per jaar. Uitgaande van de huidige energieprijzen is het financiële voordeel f 38.000,— per jaar. Daarnaast is jaarlijks een bedrag van f 15.000,nodig voor vervanging van de lam- pen, zodat per saldo f 23.000,— beschikbaar is voor rente en afschrijving van bovengenoemde investering. Hetrenteomslagpercentage voor de begroting 1980 (gemiddelde rente van de door de gemeente afgesloten geldleningen op lange termijn) is vastgesteld op 7,5%. Bij afschrijving op basis van annuï teiten worden de lasten van de investering in circa 7,5 jaar terugverdiend De stukken liggen voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage. Wij stellen u voor, overeenkomstig bijgaand ontwerp-raadsbesluit, een bedrag van f 130.000,— ter beschikking te stellen voor vervanging van de lampen ten behoeve van de openbare verlichting. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 17