4e afd. 31 januari 1980 EXPLOITATIE CULTUREEL CENTRUM "HET OUDE SLOT" 10 Heemstede, 8 januari 1980. Aan de raad, In verband met het naderende einde van de experimentele periode van ex- ploitatie van Het Oude Slot als cultureel centrum zal op korte termijn een besluit moeten worden genomen over het al dan niet in definitieve vorm voortzetten van die exploitatie. Bij de instemming met de datum van 1 september 1980 als einde van het experiment werd onderkend dat eind 1979 de besluitvorming over het cultureel centrum zou moeten plaatsvinden, zo- dat tijdig de nodige voorbereidingen voor een nieuw seizoen getroffen kun- nen worden, dan wel tot afbouw van de aktiviteiten kan worden overgegaan. Ten behoeve van die besluitvorming is door de beheerscommissie een evalua- tierapport opgesteld, betrekking hebbende op de periode januari 1978 - sep- tember 1979. Op 21 december j.l. deden wij u reeds een exemplaar van dit rapport toekomen. Het concept van dit rapport is om commentaar toegezonden aan de besturen van de drie plaatselijke welzijnsinstellingen en aan het Comitë van aanbeveling van Het Oude Slot. De hierop ingekomen reakties zijn aangehaald in de bij het rapport behorende aanbiedingsbriefevenals de op- merkingen waartoe die reakties de beheerscommissie aanleiding hebben gegeven. Gelet op de slotconclusie in het rapport dat het experiment geslaagd is, ad- viseert de beheerscommissie tot voortzetting van de exploitatie van Het Oude Slot als cultureel centrum te besluiten. Gezien de bezoekersaantallen en de aard van de programmering heeft Het Oude Slot zich duidelijk een eigen plaats verworven en verdient de met het be- sluit tot hec nemen van een experiment in gang gezette ontwikkeling voort- zetting. Op die gronden zijn wij van mening dat met inachtneming van het- geen hierna volgt, besloten dient te worden tot definitieve voortzetting van de exploitatie. De eerste (gele) pagina's van het rapport bevatten een overzicht van de in de diverse hoofdstukken opgenomen aanbevelingen in het geval van voortgezette exploitatie, onderverdeeld in een tiental aanbeve- lingen aan het gemeentebestuur en in aanbevelingen, gericht tot de commis- sie zelf. Eerstgenoemde categorie aanbevelingen in de opgenomen volgorde beschouwend, komen wij tot de volgende voorstellen en opmerkingen. Voorzo- ver van toepassing, hebben wij daarbij tevens het op 3 januari j.l. door de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn uitgebrachte commentaar betrokken. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 19