Bij brief van 23 oktober j.I. heeft het bestuur van de stichting "Heem- steedse Kring voor Internationale Vriendschap" onder overlegging van o.m. een rekening over het jaar 1978 en een begroting voor het jaar 1980 een aanvraag ingediend om een subsidie van f 3.500,-- voor 1980. Naar aanleiding van deze aanvraag delen wij u het volgende mede. Reeds bij de totstandkoming van (hernieuwde) contacten tussen Heemstede en Leamington Spa heeft ons college het standpunt ingenomen dat duidelijk zal zijn dat de gemeentelijke overheid in de aanvang stimulerend wil op- treden, maar verder bepaald niet op de voorgrond een rol zal spelen. Blij- kens de discussies in uw vergadering van 30 september 1976 kon uw raad zich hierniee verenigen. Naar ons oordeel zou de gemeente bij toekenning van een subsidie van 3.500, bij een totaal aan overige inkomsten van f 3.400,- een belangrijke rol spelen, wat dus in strijd zou zijn met ge- noemd standpunt. Niettemin is er o.i. wel aanleiding om de erkenning voor het werk van de stichting financieel tot uitdrukking te brengen. Daarom stellen wij u voor tot wederopzegging een vast erkenningssubsidie van f 500,-- per jaar toe te kennen, zulks met ingang van 1 januari 1979. Het tekort van de stich- ting zal, indien het bestuur de geplande aktiviteiten wil uitvoeren, opge- heven kunnen worden door een uitbreiding van het aantal donateurs of door een verhoging van de bijdrage van de donateurs. Voor bijzondere gevallen waarin het direkte belang van de gemeente aantoon- baar is, zal uiteraard voor concrete projekten een verdere subsidietoeken- ning overwogen kunnen worden. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. 4e afd. 31 januari 1980 13 SUBSIDIE HEEMSTEEDSE KRING V00R INTERNATIONALE VRIENDSCHAP Heemstede, 15 januari 1980. Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 31