2e afd. 31 januari 1980 15 a, b - onhandig, onpraktisch - door huis met regen, ijs en sneeuw, waardoor vervuiling binnenshuis - rolemmer staat in voortuin - moeilijk voor ouderen, te bejaard voor dit systeem - hogere of hoge kosten, tariefverhoging - niet te plaatsen - rolemmer rijdt te zwaar - bovenwoning, geen plaats. Uit dit overzicht blijkt duidelijk dat men de meeste moeite heeft met het uiterlijk van de rolemmer: ontsierend in het straatbeeld, in voor- tuinen enz. Hierbij wordt ook nogal eens de saaie kleur genoemd. Dat laatste was voor ons aanleiding om hierover nog eens te overwegen of een andere oplossing denkbaar is. Afgezien van de 10% hogere prijs - heeft bijvoorbeeld een groene tint ernstige bezwaren. 1. besmettelijker dan het grijs, wordt gauw "vlekkerig" in het gebruik 2. snellere veroudering, verkleuring door inwerking licht 3. kan na verloop van (weliswaar) jaren leiden tot problemen bij de schar- nierpunten van het deksel (bros worden van het materiaal, waardoor scheu ren kunnen ontstaan). Zoals wij in onze memorie van antwoord bij de behandeling van de begroting 1980 aankondigden is ook een enquête gehouden onder het personeel van de afdeling reiniging en vervoer, dat ervaring met de rolemmer heeft kunnen op doen. Uit de verstrekte informatie blijkt dat eensgezindheid bij het personeel bestaat betreffende: a. minder tillen bij systeem rolemmer b. de bediening van de apparatuur nooit problemen geeft c. evenmin het bedienen, berijden van de wagen d. "wel eens" vuil naast de emmer wordt aangeboden e. dat in de straten minder vuil achterblijft. Van de 9 medewerkers zijn er 8 voor het 1 x per week ophalen in de rolemmer terwijl 1 medewerker voorkeur heeft voor 2 x per week ophalen in vuilnisem- mers en plastic zakken. Een totaal overzicht van de verstrekte gegevens ligt mede voor u ter inzage -3- - stank - zak gemakkelijker

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 37