I 2e afd. 31 januari 1980 15 a, b van de rolemmer in dit verband voor de burger soms een kostenverhogend effekt kan hebben, hangt in sterke mate af van de mate waarin deze tevens van de plastic zak gebruik blijft maken. De investeringskosten van de rol- emmer zijn nlongeveer even hoog ais die van een qua inhoud corresponde- rend aantal stalen emmers en vele malen lager dan die van een overeenkom- stig aantal plastic zakken. Gaat men echter, bijvoorbeeld met het doel de rolemmer zo schoon mogelijk te houden, de plastic zak nog in beiangrijke mate toepassen dan zal de totale investeringslast ongetwijfeld toenemen. Het ligt voor de hand de kapitaallasten van de rolemmer die voor de eerste maal van gemeentewege beschikbaar zal worden gesteld in het huisvuilrecht door te berekenen. Mede gelet op het karakter van de onderhavige investe- ring stellen wij u voor dit te doen op basis van annuiteit, uitgaande van een afschrijvingstermijn van 15 jaar en een rente van 10%. Het huisvuil- recht per maand zal hierdoor stijgen met f 1,09 voor de grote en f 0,96 voor de kleine rolemmer. De vraag of verder gestreefd dient te worden naar een verhoging van het dekkingspercentage van de kosten van het ophalen van huisvuil zal op haar eigen merites moeten worden beoordeeld. Wij zullen u hieromtrent te zijner tijd in het kader van de vaststel1ing van de wijziging van de verordening huisvuilrechten 1981 een voorstel doen. Wij stellen u voor met het bovenstaande in te stemmen en de benodigde be- sluiten te nemen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. -7-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 41