2e afd 27 maart 1980 46 a/f WIJZIGING RECHTSPOSITIEREGELINGEN Heemstede, 11 maart 1980. Aan de raad, In het kader van de invoering van de nieuwe kinderbijslagwetgeving per 1 januari 1980 dienen de in verschi1lende rechtspositieregelingen voor- komende bepalingen, welke betrekking hebben op kindertoelage/-bijslag, in formele zin te worden aangepast aan de nieuwe situatie per genoemde datum. Het gaat hier om aanpassing van het Algemeen Ambtenarenreglement, de Uitkeringsverordening vrijwillig vervroegd uittreden, de Uitkeringsveror- dening funktioneel 1eeftijdsontslagde Wachtgeldverordening en de Uit- keri ngsverordeni ng De in deze regelingen aan te brengen wijzigingen zijn ons aanbevolen door het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelij- ke personeelsaangelegenheden. De desbetreffende adviezen liggen voor uw leden bij de stukken ter inzage. Behalve de hiervoor bedoelde wijzigingen heeft het Centraal Orgaan ons een aantal wijzigingen aanbevolen van de in hoofdstuk D van het Algemeen Ambte- narenreglement opgenomen verlof-bepalingen met betrekking tot het verlenen van faciliteiten ten behoeve van vakbondswerk, zulks in navolging van de voor het rijkspersoneel dienaangaande getroffen regelingen. Verder wordt voorgesteld over te gaan tot opngming van artikel B7 in het kader van de nota personeelsbeleidwijziging van de artikelen D7lid 3, sub a en DIO ter aanpassing van de redaktie van het rijksambtenarenregle- ment, schrapping van artikel F19, lid 3, omdat deze bepaling niet meer past in de huidige tijd en wijziging van artikel H7, lid 2, sub b en c, ter op- heffing van het onderscheid tussen kostwinners en niet-kostwinners in het kader van de afvloeiing van personeel Voorts wordt door de wijziging van de Verordening regelende d.e toekenning van een ziektekostenvergoeding aan gepensioneerde en op wachtgeld gestelde IZA-deelnemers het begrip gezins-inkomen ingevoerd, zulks in navolging van de voor het personeel in aktieve dienst in het Algemeeri Ambtenarenreglement getroffen regeling (vide artikel 18, 3e lid). Wij stellen u voor tot wijziging van de hiervoor bedoelde rechtspositiere-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 35