4e afd. 27 maart 1980 HERSTEL KUHSTIJSBAAN KENNEHERLANO 47 Heemstede, 18 maart 1930. Aan de raad, Op grond van ernstige bouwtechnische gebreken heeft het bestuur van de Stichting Kunstijsbaan Kennemeriand na overleg met de subsidiërende gemeen- ten op 20 september 1979 besioten de baan voor onbepaalde tijd te sluiten. Voor een beschrijving van bedoelde gebreken verwijzen wij u naar het door de stichting opgestelde "Journaal calamiteiten kunstijsbaan" d.d. 19 sep- tember 1979. Nadien heeft frequent overleg plaats gehad tussen het stich- tingsbestuur en de portefeuillehouders van de gemeenten Bloemendaal, Haar- lem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Heemstede en Zandvoort, het zgn.sub- sidiëntenoverlegom te bezien of tot een herstelplan kon worden gekomen en zo ja, op welke wijze. De op 14 januari 1980 door dê secretaris van het subsidiëntenover 1 eg opgestelde nota "Problematiek Kunstijsbaan Kennemer- land"toegezonden bij brief van 5 februari 1980, geeft hiervan een over- zicht. Bij deze brief behoort voorts een door de Stichting verstrekte op- gave van de aan vernieuwing van de baan verbonden kosten tot een totaal bedrag van f 2.983.366,— Hierin zijn opgenomen de na onderhandelingen met de Fa. Neiis Zoon IJmuiden b.v. tot stand gekomen aanneemsom voor uitvoering van het door Adviesbureau Adco opgestelde herstelplan, de plan- kosten, de advieskosten en de kosten van toezicht. De financiële consequenties voor de subsidiërende gemeenten zijn verwerkt in het bij brief van 25 februari j.l. door de voorzitter van het subsidiën- tenoverleg toegezonden overzicht "financiële aspekten toekomstproblematiek kunstijsbaan"Onder alternatief I worden in dit overzicht de gevolgen bij sluiting van de baan aangegeven en onder II bij herstel van de baan. In beide gevallen is hierin een bedrag van f 350.000,-- opgenomen, zijnde het geraamde extra exploitatietekort over het lopende seizoen 1979/1980 in verband met sluiting van de baan. 0p basis van de huidige verdeelsleutel (naar evenredigheid van inwoneraan- tallen) betekent dit voor onze gemeente een totale jaarlijkse last van f 58.000,-- bij sluiting van de baan en van f 78.000,-- bij herstelhet huidige subsidie bedraagt f 40.000,— Deze cijfers beogen uitsluitend een inzicht te geven bij het maken van een afweging en kunnen uiteraard wijzi-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 47