4e afd. 27 maart 1980 47 ging ondergaan door bijv. een verdere stijging van de rentestandaard dit zal echter zowel voor de onder alternatief I genoende opstelling als voor die onder alternatief II gelden. Voorts is onder alternatief II van het oorspronkelijk voor dit jaar geraamde exploitatietekort van 335.000,uitgegaan. Ter informatie is overigens bij de stukken een overzicht ter inzage ge- legd waarop enkele denkbare afwijkingen van de hiervoor genoemde bedragen in cijfers zijn vertaald. Het overleg tussen het stichtingsbestuur en de vertegenwoordigers van de subsidiërende gemeenten heeft tenslotte geleid tot het opstellen van een raamwerk, op basis waarvan de onderscheidene colleges van burgemeester en wethouders een voorstel bij de gemeenteraad zullen indienen met betrekking tot het garanderen van een ten behoeve van de vernieuwing van de kunstijs- baan af te sluiten geldlening. Dit raamwerk, opgenomen in de brief van de voorzitter van het subsidiënten- overleg d.d. 17 maart j1bevat de voorwaarden, welke aan een herstel van de baan en het garanderen van de af te sluiten geldlening zouden moe- ten worden verbonden. Naast voorwaarden aan de aannemer te stellen en voorwaarden omtrent de technische advisering en uitvoering, is hierin de bepaling opgenomen dat alle deelnemende gemeenten bereid dienen te zijn op basis van de tot dus- ver gehanteerde verdeelsleutel te participeren in de lasten, voorkomend uit genoemde geldlening. Voorts is hierin een permanente vertegenwoordi- ging opgenomen van de subsidiërende gemeenten in het stichtingsbestuur, zoals ook in de raadscommissiebehandelingen is bepleit. Wij kunnen ons met deze voorwaarden geheel verenigen, zij het dat ëén lid van ons college daaraan nog zou willen toevoegen dat het Heemsteedse aandeel in het exploitatietekort 1980/1981 niet meer dan 90.000,- mag bedragen. In dit verband merken wij nog op dat wij aan het gemeentebestuur van Haarlem dringend hebben verzocht mogelijke planologische belemmeringen weg te nemen indien daardoor het verkrijgen van gunstiger exploitatiere- sultaten mogelijk is. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor op basis van evenredigheid van inwoneraantallen de lasten te dragen welke zouden kun- nen voortvloeien uit een door de gemeente Haarlem te verlenen garantie -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 48