E fl 5e afd. 27 maart 1980 SUBSIDIERING EMANCIPATIE-AKTIVITEITEN 48 Aan de raad, Heenstede, 4 maart 1980. Met ingancj van 1 januari 1980 is de tijdelijke Rijksbiidragereqelinq ter stimulering van emancipatie-aktiviteiten in werkinu getreden. Blijkens deze regeling is het in princiDe mogelijk dat de gemeenten een bijdrage ontvangen in de door hen gemaakte kosten ten behoeve van emancipatie-aktiviteiten. Om voor een dergelijke bijdrage in aanmerking te komen dient de gemeente vöör 1 april 1980 een aanvraaq in te dienen. Artikel 31 van de riiksbijdraqereaeling benaalt dat "Aan het bestuur van een gemeente met een inwonertal dat laqer ligt dan 45000, in af- wijking van het benaalde in de artikelen 7-15, een rijksbijdraqe kan worden verleend, indien een liist met emancipatie-aktiviteiten, be- doeld in artikel 27 wordt ingediend". Op grond van dit artikel kan de gemeente Heemstede volstaan met het indienen van een lijst met emancipatie-aktiviteiten. -In de lijst moet worden vermeld: a. de aard en omvang van de aktiviteiten; b. de middelen waarmee de aktiviteiten worden uitqevoerd; c. welke emancioatieqroeperingen voor subsidie in aanmerkina komen; d. welke financiële tegemoetkomino in de kosten van aktiviteiten door de qemeente wordt verstrekt. Ons colleqe heeft besloten na te qaan welke emancioatie-aktiviteiten in de zin van deze Rijksbijdragereaelinq in Heemstede in 1980 zullen worden uitgevoerd en door wie. Hiertoe hebben wij op 22 januari 1980 de orqanisatiesdie zich mo- aelijk mede met emancigatorische aktiviteiten bezinhouden, verzocht kenbaar te maken welke emancipatie-aktiviteiten in de zin van de Rijksbijdragereqelinn door hen zullen v/orden uitge.voerd. Op dit verzoek hebben 9 orqanisaties qereageerd. Vervoloens is een ontwero-1ijst als bedoeld in artikel 27 van de Rijksbijdraqeregelinq ooqesteld. Artikel 27 lid 3 van de Rijksbijdrageregeling vereist, dat bij het opstellen van de lijst, alsmede bij wijziainq daarvan, overleg wordt gevoerd met de betrokken emancipatienroeneringen. Ter besprekinq van de ontwerp-1ijst is woensdaq 27 februari j.l. een bijeenkomst geor- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 51