5e afd. 27 maart 1980 48 Tijdens het overleq op 27 februari zijn onzerzijds eniqe vragen qe- steld met betrekkinq tot deze bearotinq. Voor deze vraoen en het ant- woord daarop van de zijde van de Stichtina "Het Honk" verwijzen wij naar het verslag van deze bespreking. Op qrond van dit overleg zijn wij van oordeeldat de ingediende begrotinq aanvaardbaar is, behoudens de volqende posten. Aanqezien de Stichtinq "Het Honk" er van uitqaat, dat de in seDtember 1980 te houden cursus zal kunnen plaatsvinden in de dan eiqen accommo- datie aan de Moienwerfslaan, is voor de betreffende cursus oeen aan- leidino meer een extra verhooino voor zaalhuur in de oost kinderoo- vang te ramen. De ramino kan benerkt worden tot 12 x 20,-= 240,-. In de begrotinq van deze laatste cursus is tevens een dubbei aantal docenten-uren en daaraan verbonden reiskosten voor docenten aeraamd ten opzichte van de andere Vos-cursussenwaarvoor subsidie wordt qe- vraagd. Dit op grond van wensen van deelneemsters om veelvuidiger docenten in te schakelen. Nader overleq met de Stichtinq "Het Honk" heeft geieerd, dat men beqrip heeft voor het standpunt van ons col- lege, dat bij subsidiëring van Vos-cursussen door de gemeente in principe uitgegaan dient te worden van een gelijk aantal docentenuren per cursus. Op qrond hiervan kan de post docentenhonorarium verlaaqd worden tot f 325,-- en de post reiskosten docenten tot f 75, De post cursusmateriaal kan eveneens verlaaqd worden tot f 200,--. Tot slot merken wij op, dat in de adviesbeorotina voor Vos-cursussen van de Culturele Raad Noord-Holiand voor 1980 wordt uitgeqaan van een bedraq van f 1.000,-- voor verqoedinq cursusleiding en van een bedrag ad f 200,-- voor reiskosten cursusleidino. In de beqrotingen van Stichtinq "Het Honk" wordt een bedraq van f 1.200,-- als vergoeding voor cursusleidino qeraamd. In de beschikking, waarbij eventueel subsidie wordt toeoekend, ware derhalve te vermelden, dat in het bedraq ad f 1.200,-- een bedrag ad f 200,-- voor reiskosten cursusleiding beqrepen hoort te zijn. Op grond van het bovenstaande achten wij een bedraq van f 2.500, subsidiabel voor de Vos-vervolg-cursus en een bedraq van f 1.690,-- voor de Vos-cursus (f 2.170,f 325,75,60, 20,-). -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 53