4e afd. 27 maart 1980 49 WIJZIGING PLAN VOOR VERBETERING HAVENSTRAAT/KANAALWEG C.A. Heemstede, 11 maart 1980. Aan de raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d. 13 november j.l., nr. 129, stelde u in uw vergadering van 30 november 1979 een krediet van f 917.800,-- beschik- baar ten behoeve van het vernieuwen van de kademuur van de haven langs de Havenstraat, het aanbrengen van beschoeiing langs een gedeelte van de Kanaalweg, het vernieuwen van de riolering in de Kanaalweg en de wegver- harding van deze weg en de Havenstraat, alsmede het aanleggen van parkeer- plaatsen, beplanting en openbare verlichting aldaar. Overeenkomstig het bij de behandeling van dat voorstel gedane verzoek heb- ben wij het gemeentelijk technisch bedrijf verzocht in overleg met de Sport- stichting te bezien of in het plan zonder veel extra kosten voorzieningen kunnen worden opgenomen die bij eventuele inrichting van een deel van de haven tot jachthaven nodig zijn en die bij latere uitvoering veel kostbaar- der zouden zijn; hierbij werd gedacht aan het maken van een hel1ingbaan voor jachten en het aanleggen van een elektriciteitskabelVerder hebben wij vei zocht het plan zodanig te wijzigen dat tenminste één extra trap zal worden gemaakt tussen de Havenstraat en het verlaagde pad langs het water. Blijkens het voor u ter inzage gelegde rapport kunnen ten laste van het verleende krediet de volgende voorzieningen worden getroffen: - het aanbrengen van mantelbuizen ter plaatse van de eventueel te maken steigers ten behoeve van elektriciteitsaansluitingen; - het aanbrengen van mantelbuizen voor het plaatsen van tappunten voor water. Aan het einde van de kademuur langs de Kanaalweg kan een hellingbaan voor jachten worden gemaakt; de kosten hiervan worden geraamd op f 11.000, Met het maken van een hellingbaan voor gehandicapten is f 6.500,-- ge- moeid; deze hellingbaan, waarover overigens nog advies zal worden-gevraagd aan de Comriissie Lichamelijk Gehandicapten Zuid-Kennemerlandis gepland in het ntidden van het aan te leggen verlaagde tegelpad. Als deze hellingbaan wordt gemaakt, is het niet noodzakelijk een derde trap te plaatsen. Tekeningen waarop de beide hellingbanen zijn aangege- ven, liggen eveneens voor u ter visie.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 63