4e afd. 24 april 1930 VERBETERING TALMASTRAAT EN KADIJK 57 Heemstede, 1 april 1980. Aan de raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d. 7 novenber 1978, nr. 142, stelde u in uw vergadering van 1 december d.o.v. een krediet van f 242.000,-- beschik- baar voor het vernieuwen van de rioiering in de Talmastraat en de Kadijk, alsmede een krediet van f 31.850,-- voor het verbeteren van de openbare verlichting aldaar. In genoemd voorstel deelden wij u mede dat een plan voor de verbetering van de woonomgeving u zo spoedig mogelijk zou worden voorgelegd. Het overleg met de bewoners over de verbetering van de woon- omgeving is inmiddels afgerond. Het gemeentelijk technisch bedrijf heeft overeenkomstig de wensen van de bewoners een plan opgemaakt. Dit plan, dat voor u ter inzage ligt, houdt in: - het vrijwel haaks maken van de uitmonding van de Kadijk op de Prinsen- laan en het aanbrengen van een verkeersgeleider in de Kadijk; één en an- der is gewenst met het oog op de huidige onveilige verkeerssituatie; - het planten van bomen in het talud van de G1ippervaart; - het aanbrengen van drempels bij de aansluiting van de Talmastraat opde Kadijk en het op êën niveau brengen van de bestrating van de Talmastraat deze bestrating zal bestaan uit een voor rijweg bestemd gedeelte ter breedte van twee meter, bestaande uit klinkers, riet ter weerszijden daar van een tegelbestrating tot aan de gevels van de woningen; op de tegel- bestrating kunnen auto's geparkeerd worden; om vervuiling van de tegels door olie te camoufleren zijn in het midden van de tegelbestrating git- ruittegels geprojekteerd - het planten van een grote boom in het midden van het pleintje van de Tal mastraat, waar omheen een bank zal worden geplaatst; - het aanbrengen van plantvakken en het planten van bomen op enkele plaat- sen; - het maken van geveltuintjes tegen de voorgevels van de woningen. De kosten van éên en ander worden begroot op f 111.000, Verwacht wordt dat dit bedrag geheel zal worden gedekt door een uitkering van het rijkten behoeve van verbetering van de woonomgeving. Het krediet ad. f 31.860,-- voor verbetering van de openbare verlichting

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 13