2e afd. 30 mei 1980 62 Renovatie scholen. Zeer onlangs hebben wij de benodigde rijkstoestemming ontvangen voor de bouw van een kleuterschool bij de Voorwegschool op basis van een reeds eerder ontwikkeld plan. Wij streven er naar zo spoedig mogelijk met de bouw te beginnen. Tevens werd toestemming verleend voor de renovatie van de Crayenesterkleuterschool alsmede het maken van een verbindingsgang tussen de lagere- en kleuterschoolVoorts zal een gemeenschapsruimte in de lagere school worden gecreëerd. Het uitgangspunt hierbij zal zijn de realisering binnen de rijksnormen. Volwasseneruonderwijs In samenwerking met het Erasmuscollege zal binnenkort een behoeftepei1ing plaatsvinden naar de behoefte aan volwassenenonderwijs. Het streven is er op gericht om, indien blijkt dat de behoefte aan onderwijs in deze cate- gorie voldoende is, in augustus te starten. Onderwijsnota. Deelnota I: "scholen", zal binnenkort door de redaktiecommissie aangeboden worden Na ontvangst zullen wij de nota aan diverse instanties zenden om daarover advies te krijgen. Zodra wij deze adviezen ontvangen hebben zullen wij de nota vergezeld van een voorstel onzerzijds aan u aanbieden. Commissie culturele vorming schooljeuqd. De commissie beraadt zich over haar funktioneren en doelstelling. Met name vraagt zij zich af of hetgeen thans geboden wordt inhoudelijk voldoetaan hetgeen zij als ideaal ziet. Zodra deze evaluatie tot een conclusie heeft geleid zal dit via de betrokken commissies aan u kenbaar worden gemaakt. Bibliotheek. Uit een voor een ieder ter inzage liggende brief van de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk d.d. 12 december 1979 nr. BBW 5.407 III hebt u kunnen lezen dat-wij als gemeente onder de 30.000 inwoners ontheffing hebben gekregen van de aansluitplicht bij de provin- ciale bibliotheekcentrale, zodat onze eigen gemeentelijke bibliotheek in stand kan blijven. Deze ontheffing geldt tot 1982. Geiet op het biblio- theekbeleidsplan dat door u werd vastgesteld hebben wij grote bezwaren tegen het tijdelijk karakter van deze ontheffing. Om die reden hebben -12-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 16