De li.V. Sportfondsenbaden neeft het rapport met betrekking tot een multi- funktioneel sportcompiex uitgebracht. Door medewerkers van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten vond een nadere toetsing plaats. Na de behandeling door de Heemsteedse Sportstichting kunnen wij u een voor- stel van ons aanbieden. Wij verwachten dat het mogelijk zal zijn dat u in uw vergadering van 24 april a.s. éën en ander kunt behandelen. Groenendaal De reakties naar aanleiding van de inspraak met betrekking tot het Beheers- plan Groenendaal zijn thans ontvangen. Zij zullen zo snel mogelijk verwerkt worden. Op 9 april a.s. zal een hoorzitting georganiseerd worden v/aarna een standpunt-bepaling plaats kan vinden. Bevolkingsonderzoek Naar wij vernomen hebben is het Centraal Bureau voor Keuringen op nedisch en hygiënisch gebied voornemens zijn aktiviteiten net betrekking tot het borstonderzoek stop te zetten. Het aantal gevallen dat nog opgespoord wordt op deze wijze weegt niet op tegen moeite en kosten die het onderzoek vergen. Zodra wij definitieve berichten ontvangen zuilen wij u via de conmissie milieu en volksgezondheid informeren. Ziekenhuissituatie Kennemerland Zoals bekend heeft de laatste jaren de ziekenhuissituatie in Kennemerland veel aandacht. Dit vloeit voort uit de omstandigheid, dat, ten opzichte van de door de rijksoverheid gehanteerde-norm van 4 ziekenhuisbedden per 1000 inwoners, Kennemerland een zeer hoge beddencapaciteit heeft van 5,6 per duizend. Het College van Ziekenhuisvoorzieningen heeft in april 1979 een advies uitgebracht aan de Staatssecretaris van Volksgezondheid over de wijze waar- op een reduktie van ziekenhuiscapaciteit in deze regio kan worden gereali- seerd. In dit advies wordt onder meer gesuggereerd enkele ziekenhuizen vol- Tedig te sluiten. De Staatssecretaris heeft inmiddels Gedeputeerde Staten verzocht haar over één en ander advies uit te brengen. Naar verwacht mag worden zal dit col- lege op zijn beurt de gemeentebesturen de gelegenheid geven hun visie kenbaar te maken. -13- 2e afd. 30 mei 1980 62 wij tegen het plan bezv/aar gemaakt en gevraagd de ontheffing duurzaam te laten zijn. Sportcor.iplex.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 17